Финансовият министър Владислав Горанов, който участва в заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, каза, че не може да се разглежда на сбирката "каквото им хрумне". „Ще приема да включим като допълнителна точка обсъждането на заема, за да не си помислите, че не искам да ви кажа за какво става въпрос. Но е неприемливо точката да бъде включена без да е минала през съответните комисии”, обясни Горанов.
Финансист №1 на страната остана учуден от факта, че партньорите в Тристранката искат да се обсъжда очакваният заем от 16 млрд. лева.
Той ясно зададе въпроса „какво отношение има към доходите и жизненото равнище има външният дълг по отношение на Кодекса на труда и подзаконовите актове?"
В началото на заседанието председателят на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев предложи две допълнителни точки в дневния ред. – избор на нов зам.-председател на НСТС от квотата на работодателите, както и разискване на външния дълг.
Велев определи новия заем като "договор за дилърство с държавни облигации на стойност 8 млрд. евро". „Този въпрос е свързан с доходите и жизнено равнище. Затова представлява голям обществен интерес. Работодателите сме представители на активното население, което създава БВП и ще плаща заема", каза Велев. /БЛИЦ
Коментари