НАП предупреждава, че се разпространява вирус от нейно име

От приходната агенция съветват своите клиенти да не отварят прикачените файлове

НАП предупреждава, че се разпространява вирус от нейно име

Вирус от името на Национална агенция за приходите се разпространява чрез електронната поща. В колцентъра на приходната администрация, както и по електронен път, са получени множество сигнали за фалшиво съобщение, в което потребителите се приканват да отворят прикачен файл с разширение "rar", предупреждават от агенцията.

 

Подателите на фалшивите електронни писма са различни, като не са засичани имейли с адрес от официалните домейни на НАП – nra.bg и nap.bg.

 

Съобщението гласи:

 

„Уважаеми госпожи и господа,

Национална агенция по приходите (НАП) въвежда промени в регламента и сроковете за подаване на декларации в НАП. Уведомяваме всички данъчно осигурени лица да се запознаят подробно с всички нововъведения за спазване на ЗДДС, ЗКПО, ДОПК. В случай, данъчно задължено лице, което не подаде декларация по този Закон, не я подаде в срок, не посочи или невярно посочи данни или обстоятелства, водещи до определяне на дължимия данък в по-малък размер или до неоснователно намаляване, преотстъпване или освобождаване от данък, се наказва с имуществена санкция в размер от 500 до 3000 лв. При повторно нарушение имуществената санкция е в размер от 1000 до 6000.

 

Внимание!

 

Всички подробности относно изменения на регламента и сроковете ще намерите в прикачения файл.

 

Национална агенция за приходите.“

 

От НАП не са изпращани имейли с подобно съдържание до клиентите, като най-вероятно става въпрос за изпращане на заразени с вируси електронни писма.

 

НАП съветва своите клиенти да не отварят прикачените файлове, а ако са го направили, веднага да стартират антивирусната си програма. Агенцията работи заедно със специализираните служби за издирването на извършителите. 

Коментари

Икономика
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата