Заради коронавируса БСП спират кампанията за избор на партиен лидер

Общо 21 души са номинираните до момента

Заради коронавируса БСП спират кампанията за избор на партиен лидер

Ръководството на БСП оповести, че заради развитието на епидемиологичната ситуация временно спират отчетно-изборната кампания в партията. Това съобщава пресцентърът на партията.

 

“Следим ситуацията и в зависимост от нейното развитие, ще вземем следващите си решения”, коментира председателят на БСП Корнелия Нинова.

 

Да припомним:

 

50-ият конгрес на БСП ще се проведе на 9 и 10 май. Това определи пленумът на социалистите на закрито заседание. Организационни въпроси около провеждането на пряк избор за лидер и идейната платформа бяха част от темите от дневния ред на заседанието на Националния съвет на БСП.

 

Конгресът ще трябва да избере членове на Националния съвет на партията, както и председател и членове на Общопартийната контролна комисия. Това се налага, тъй като мандатът на настоящите национални партийни органи изтича.

 

За първи път в историята на БСП конгресът няма да избира председател на партията.

 

Кой ще оглави БСП ще гласуват пряко редовите социалисти в цялата страна. Общо 21 души са номинираните до момента. Корнелия Нинова има 31 номинации, Кирил Добрев 13, следван от Калоян Паргов, Красимир Янков и Костадин Паскалев с по 6.

 

В същото време:

 

Ръководството на БСП обяви, че ще изтегли кредит над 500 хиляди лева, с които да финансира вътрешнопартийния избор за нов лидер.

 

От материали на БНР

 

Новини

Коментари

Политика
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата