Варна не получи от правителството на Пламен Орешарски нито една стотинка помощ след бедствието в „Аспарухово“. Това каза днес в морския град Румен Петков от АБВ.
Той припомни, че вече бившият кабинет е обещал да предостави на морската столица 26 милиона лева за възстановяване след потопа. Пари няма, лятото почти минава, хора продължават да бедстват, описа ситуацията Петков. Според него с неплащането на средствата БСП и ДПС са показали отношението си към Варна.
Когато кабинетът „Орешарски“ разпределяше 500 милиона лева бюджетни средства по общини, Варна отново не получи нищо. Бяха дадени суми за ДКС и пристанището, но парите не стигнаха до обикновения човек, разкритикува Румен Петков.
Той разкри, че АБВ е провела среща с работодатели от региона на Варна. След събирането ни окончателно рухна митът, че по времето на управлението на Пламен Орешарски е имало спокойствие за бизнеса, каза Петков. Той твърди, че екскабинетът дължи само на строителите близо 1 милиард и 200 милиона лева.
Вследствие на политиката на правителството на БСП и ДПС 60 000 работници ще останат на улицата, а 25 - 30 общини в страната са със замразени строителни обекти, алармира Петков.
Той осъди решението на кабинета „Орешарски“ в последния ден от мандата си да уволни 4-ма директори на болници. Това е липса на морал, категоричен е Румен Петков.
Деян Михайлов
Румен Петков: Варна не получи стотинка за бедствието
Румен Петков: Варна не получи стотинка за бедствието
06.08.2014 | 12:30 ч. Обновена: 18.06.2025 | 06:08 ч.
0

Новини
-
Правилният захват на автомобилния волан не е въпрос на навик, а на безопасност
-
Колко ни струват първокласниците тази година? (ВИДЕО)
-
Страх: Пенсионери чакат измами с еврото (ВИДЕО)
-
Спартак разгроми Арда във Варна
-
Всяко трето дете у нас е с наднормено тегло
-
Над 55 000 първокласници прекрачват прага на училищата на 15 септември
Политика
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари