7 училища и 3 детски градини във Варна ще бъдат ремонтирани до 19 юни 2019 г. на стойност 16 309 436,85 лв. Средствата са безвъзмездна финансова помощ по ОП „Региони в растеж“. Пет от проектите вече са в ход – това са Първо основно училище, и СУ „Найден Геров“, СУ „Димчо Дебелянов“, СУ „Пейо Яворов“ и ОУ „Константин Арабаджиев“, където се ремонтира сградата на филиала, която е почти 100-годишна. Още пет обекта предстои тепърва да бъдат реновирани – това са ОУ „Стефан Караджа“, ДГ „Светулка“, ДГ „Първи юни“, филиала на ДГ „Ян Бибиян“ и ОУ „Н.Й.Вапцаров“. Те са на фаза проектиране, обявени са обществени поръчки, разясни директорът на общинската дирекция „Образование и младежки дейности“ в община Варна – Лилия Христова.
„Поради големия брой обекти и мащабността на извършваните дейности сме организирали преместването на учениците в други образователни институции, за да се гарантира осъществяването на непрекъснат учебен процес. Подходяща организация ще бъде създадена и за другите пет образователни институции, където ремонтните дейности предстои да започнат, увери Лилия Христова
Целта на мащабната инициатива е да допринесе за увеличаване дела на обновената и модернизирана общинска образователна инфраструктура, което ще осигури по-добри и съвременни условия за обучение и грижи за подрастващите.
По проектите са предвидени реконструкция на сградния фонд, подобряване на енергийната ефективност, модернизация на дворните пространства и осигуряване на достъпна среда за хора със специални потребности.
ПОЛИНА ПЕТРОВА

Унгария за кораба Kairos край Ахтопол: Спонсориран от Украйна тероризъм
"Пирати 3": Конфискуваха рекорден брой документи, стоки, наркотици и валута
Желязков: Демокрацията изисква да се чува и различното мнение
Забранени улици за паркиране по време на протеста в София довечера
Космическа изолация: Търсят доброволци за странна мисия, плащат по 23 хил. евро
Уникално откритие в Александрия: Археолози се натъкнаха на кораб от Древен Египет
Комета може да унищожи Земята, твърди религиозен лидер
Астроном от НАСА с научни доказателства за произхода на Коледната звезда
Лудогорец с важна новина за ултрасите си
Томас Тухел ще тества Англия срещу Уругвай и Япония
Магията Милан, предложение за брак и паметно изживяване
Никой не го харесва: И Тиери Анри оплю здраво Мо Салах
5 задължителни ястия по време на коледните пости
Сарми с прясно зеле и свинско
Криминалната мистерия „Мамник“ – с премиера от 8 януари
Цветът на 2026: Cloud Dancer и неговата символика
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Отбиване на бебето
София е домакин на кампанията „5 минути за здраве“ с безплатни изследвания чрез иновативни технологии
Русия забранява телефонните разговори с "враждебни" държави
Желязков: Демокрацията изисква да се чува и различното мнение
Комисар Албукерк очаква старт на пазарните реформи в ЕС през 2027, част 3
Citroen направи щур ван със спалня и киносалон
Семейна Коледа – 5 забавни и спокойни дейности, които да правите с близките си
Маколи Кълкин: Баща ми заслужава да умре сам
Коментари