Пътните знаци, указващи служебния абонамент в рамките на синята зона във Варна, са подменени от миналия месец, но на тях не е изписано работното време на имащия право да ползва паркомястото.
За това сигнализираха слушатели в Радио Варна. Липсата на указано работно време е причина някои варненци да не паркират на посочените служебни паркоместа след работното време на синята зона, опасявайки се, че автомобилът им може да бъде репатриран.
Каква е причината – потърсихме отговор от управителя на общинското предприятие „Общински паркинги и синя зона“ Младен Иванов.
По неговите думи знаците са подменени заради изискване на Агенцията по безопасност на движението. Досега в самия знак за служебен абонамент е бил вграден и пътен знак В27, който указва забрана за престой и паркиране. По изискване обаче той трябва да е извън основния знак за служебен абонамент, както е в момента.
Работното време не е изписано, потвърди Младен Иванов, но то ще бъде добавено допълнително. Най-вероятно защото се очакваше този месец да влезе в сила новото работно време на синята зона, но това така и не се случи, защото областният управител на Варненска област върна за прегласуване част от решенията на Общински съвет -Варна/ от 20.04.2022г./, сред които бяха и промените в Наредбата за организация на движението свързани с удължаване на работното време на синята зона и въвеждането на зелена зона.
Към момента работното време на синята зона във Варна е от 9 до 19.00 часа, като в празнични и почивни дни няма заплащане в рамките на зоната. Това означава, че работното време на служебния абонамент е същото, уточни Младен Иванов.
Според него новото работно време на синята зона, което ще от 9 до 20.00 и с плащане през почивните дни, може да влезе в сила най-рано от средата на месец юни, но само ако планираните промени, които Общински съвет - Варна, повторно одобри на заседание вчера /17.05.2022г./, не бъдат обжалвани в съда.
По принцип решение на местния парламент влиза в сила 14 дни след вземането му, ако няма съдебно оспорване. При липса на обжалване, варненци ще бъдат уведомени за промените една седмица преди да въведем новото работно време, заяви Младен Иванов.
В случай, че има обжалване на последното решение на Общински съвет - Варна, той каза, че не може да посочи кога промените ще влязат в сила.

От пица в петък до почивка в неделя: Формулата за по-спокоен дом
Шест жертви в катастрофа след гонка с полицията в Бургас
Рецепта за кексчета с тиква и канела
Японската орбитална мисия Akatsuki окончателно замлъкна
Нова боя за покриви отразява 97% от слънчевата светлина
Опровергана е една от основните теории за строежа на Вселената
Blue Origin обяви дата за втория полет на ракетата New Glenn
Спортът по телевизията днес, 7 ноември
Мачовете по телевизията днес, 7 ноември
От Макларън: По-добре да загубим титлата, отколкото да фаворизираме пилот
Лудогорец показа две лица, но кризата става все по-жестока
Дневен хороскоп за 7 ноември, петък
Венера преминава в Скорпион на 7 ноември – ние ставаме най-важни
Вино за повод: Кои са най-добрите червени вина за подарък?
7 ясни знака, че тялото ви е изтощено
Пикочната киселина може да се намали с повече вода и подходящите храни
Влияе ли контрацепцията на сексуалното желание?
България има потенциал да се превърне в медицинска дестинация на световно ниво
Полово предавани инфекции и проходимост на маточните тръби
Tesla ще направи от Мъск ... трилионер
От пица в петък до почивка в неделя: Формулата за по-спокоен дом
По-евтин, с по-дълъг пробег и заменима батерия: EV патентът на ТУ-София
Stellantis поиска още 10 години за електрификация
Честит рожден ден на две вдъхновяващи жени – Мария Шрайвър и Ема Стоун
5 зодии, които цъфтят след раздяла
Коментари