От 19 юни градските автобуси ще изпълняват и нощни курсове

Коли по линии 7, 17, 20, 31 и 148 ще има до 1 ч. след полунощ

От 19 юни градските автобуси ще изпълняват и нощни курсове

Нощните автобуси на градския транспорт във Варна тръгват от понеделник – 19 юни. Графикът на движение ще бъде оповестен през следващите дни, съобщават от общинското дружество „Градски транспорт“.

Предложението за удължаване на работното време на няколко автобусни линии през активния туристически сезон беше прието от Общинския съвет през април.

С почти пълно единодушие съветниците решиха пет автобусни линии – 7, 17, 20, 31 и 148, да осигуряват превоз на пътници до 1:00 часа след полунощ с реципрочни часове от крайните точки. Предвижда се автобусите да пътуват с удължен график до средата на септември.

Мотивите за въвеждането на нощната услуга бяха, че тя ще доведе до разтоварване на автомобилния трафик през летния сезон и ще бъде в помощ на работещите в туристическия бранш. Ще се осигури също удобен и подходящ обществен транспорт за жителите и гостите на града.

 

Новини

Коментари

анонимен ( преди 2 години )
Освен пияните и надрусаните младежи с колите, който летят през нощта. А и автобусите ще ги гледаме и ще се блъскат в нас.
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
rate down comment 1 rate up comment 1
Някой ( преди 2 години )
Наркомани и всякакви други *** ще са редовни клиенти!
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
rate down comment 1 rate up comment 3
Община Варна
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата