Вчера, в рамките на Международното триенале на сценичния плакат министърът на туризма Мирослав Боршош връчи наградите на отличените участници. В първия международен конкурс за туристически плакат, посветен на България, се включиха български и международни артисти, които представиха своята интерпретация на облика на България. Конкурсът се организира по инициатива на Министерството на туризма и представлява своеобразна инвестиция в живата култура на страната, давайки поле за творческа изява на таланти от цял свят. „Решихме да организираме този конкурс, за да открием България през очите на различни артисти. Да инвестираме в живата култура на страната - да дадем шанс за професионално развитие на творчески общности и с това да създадем нови работни места. Резултатът надмина очакванията – постъпиха 144 проекта на автори от 11 страни. Всеки един от тези плакати разкрива различни, примамливи и вдъхновяващи лица на туризма в България“, сподели министър Мирослав Боршош.
Осигуреният награден фонд от 10 000 евро беше раздаден, като наградени с парична награда в размер на 2000 евро бяха участниците Страхил Димитров за серия от 3 броя плакати, Люба Халева - за два 2 броя плакати и Наско Атанасов - за един плакат. Във връзка с конкурса бяха раздадени и 8 поощрителни награди от по 500 евро на участниците, сред които Радослава Боор (България/Чехия), както и други автори от България, Китай и Полша.
Изработените от участниците плакати ще послужат за основа на комуникационни кампании на дестинация България, предстои да бъдат представени като изложби в галерии, дипломатически мисии, туристически офиси, летища, онлайн платформи, по време на изложения и в много други дейности на институцията.
Министерството на туризма благодари на всички участници и партньорите си от Международното триенале на сценичния плакат в лицето на проф. Божидар Йонов и Албена Спасова за ентусиазма, вдъхновението и съпричастността към мисията да представим България по един модерен, артистичен и въздействащ начин пред света.

Навици след работа, които преобразяват тялото и ума
Сериозна заплаха за сигурността: Няколко дрона прелетяха над Белгия
Магнитни бури през ноември 2025 г.: Кои са най-опасните дати
2024 г. вероятно е била най-горещата в последните 125 хил. години
Пробив в създаването на диаманти с помощта на електрони
В Китай се готвят да изстрелят ракетата Long March 2F с пилотирана мисия Shenzhou 21
Челси отново приземи Тотнъм
Байерн отнесе Леверкузен и продължава без грешка
Изненада в Италия: Комо изпусна Наполи
Левски излиза с новия екип срещу Арда
Дневен хороскоп за 2 ноември, неделя
Седмична таро прогноза за 3 – 9 ноември
С какво родените през ноември са толкова интересни?
Любовен хороскоп за 3 – 9 ноември
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Как Тим Кук избегна катастрофата на Apple тази година?
Николай Сотиров: Културата е лицето на нацията, а не икономиката и политиката
Бичият пазар засега остава, но 10% корекция е въпрос на време
Перфектното Fiat Coupé се продава в Германия
11 типа мъже, привлечени от интернет запознанствата
Вълшебен ХЕЛОУИН за 3 зодии!
Коментари