Музикалното лято във Варна има нова сцена – Лятна сцена НУИ „Добри Христов“, разположена в двора пред официалния вход на историческата сграда на елитното училище. Сградата, построена през 1902 г. и реставрирана през 2018 г. представя отлични условия за сценични и музикални изяви.
Това ще бъде и новата сцена на модула „Варненско лято за деца" от програмата на Международния музикален фестивал „Варненско лято“ 2020.
На 5 юли Госпожа Виола ще покани малките приятели на музиката не във Фестивалния и конгресен център, а на Лятна сцена НУИ „Добри Христов“ в двора на училището за новия спектакъл.
„Вместо „Приказките на Госпожа Виола“ ще се получи „В двора на Госпожа Виола“ – споделя с усмивка Румяна Петрова – директор на НУИ „Добри Христов“, позната на малчуганите като обичаната Госпожа Виола от концертите „Варненско лято за деца“.
Смятаме да използваме възможностите, които предоставя сградата, ще включим например прозорци, които ще се отварят в определени моменти и от тях ще излизат музикални изненади за нашата публика. Но не искам да разкривам всички изненади.
С голямо нетърпение очаквам да видя по какъв начин ще се случи всичко, как ще го възприеме публиката. Надявам се да дойдат много хора, разбира се, при спазване на социалната дистанция, но вярвам, че това място има голям потенциал и на 5 юли ние ще го покажем на варненската публика.
Надявам се цяло лято НУИ „Добри Христов“ да бъде домакин, да бъде дом на изкуствата, защото това е нашата функция. Ние сме в центъра на нашия град и можем да бъдем културен център със своя лятна сцена.“
Програмата ще бъде пъстър микс от теми, свързани с българската музикална традиция, заради несъстоялия се концерт за 3 март, но ще има и американски теми от „Уестсайдска история“ във връзка с 4 юли, както и любимите на децата мотиви от топ продукции като „Цар Лъв“ и „Замръзналото кралство“.
Вдъхновяващият маестро Страцимир Павлов ще води Младежкия оркестър на НУИ „Добри Христов“. Всички млади музиканти са изключително ентусиазирани отново да излязат пред публиката си и да се радват на живото общуване с приятелите на изкуството във Варна.
Бъдете на 5 юли от 18 ч. на новата Лятна сцена НУИ „Добри Христов“, за да празнувате заедно с вашите малчугани завръщането на концертите от поредицата „Варненско лято за деца“.
Черно море

Успехи за четири зодии на 26 октомври
Рецепта за яйца със спанак по турски
РЗИ-Бургас: Водата в Елените още не е годна за пиене
Хороскоп за ноември: Големи разкрития и трансформации
Определиха химичния състав на кометата Понс – Брукс
Учените съставиха най-големия в историята каталог на галактическите купове
Русия ще достави на Луната първите елементи за лунна станция до 2034 г.
„Най-евтиният в света“ хуманоиден робот струва само 1370 долара (видео)
Спортът по телевизията днес, 26 октомври
Мачовете по телевизията днес, 26 октомври
Не направихме основни неща в играта, ядосва се Слот след загубата
Ландо се справи с Ферари за полпозицията в Мексико
Дневен хороскоп за 26 октомври, неделя
Седмична таро прогноза за 27 октомври – 2 ноември
6 рецепти за апетитни кюфтенца
Любовен хороскоп за 27 октомври – 2 ноември
Болест на котешкото одраскване
XII национален конгрес по интервенционална кардиология – научни достижения, иновации и обмен на опит с терапевтична работа на живо
ИСУЛ обявява безплатни прегледи за рак на простатата през ноември
Пирогов провежда още един курс по първа долекарска помощ при инциденти с възрастни
Кадър на деня за 25 октомври
Успехи за четири зодии на 26 октомври
Петролът и златото: тактически ходове, а не нова тенденция
България изпревари Япония по дял на електромобилите
5 капана на мисълта, които държат дори най-привлекателните хора необвързани
4 зодии, които са най-разбиращите партньори
Коментари