16:20 | 16 октомври 2019
Обновен: 13:43 | 20 март 2024

България загуби от Англия на световното по минифутбол в Гърция

Нуждае се от задължителна победа над Кипър утре

Националният отбор на България по минифутбол записа първа загуба на Световното първенство по мини футбол SOCCA World Cup 2019, което се провежда на гръцкия остров Крит. Тимът на Стефан Натев отстъпи с 0:3 срещу Англия. Нашите обаче запазват отлични шансове за класиране за елиминациите, тъй като в първите си две срещи записаха победи с 3:0 над Уругвай и с 2:0 над Аржентина. Утре в 10 ч. е решителния сблъсък на тима ни срещу Кипър, който спечели само една точка в досегашните си три двубоя. При успех, "лъвовете" продължават със сигурност напред, иначе ще трябва да очакват благоприятна развръзка в останалите мачове от Група D.

България направи добро първо полувреме срещу Англия, като дори изпусна на два пъти добри ситуации да поведе. След почивката обаче островитяните ни стигнаха до три безответни гола, дело на Адейемо и Мъгеридж (2).

Форумът се организира от международната федерация по мини футбол ISF (International Socca Federation), а сили мерят 38 държави от цял свят.