12:23 | 18 ноември 2019
Обновен: 19:09 | 25 април 2024

„Локо“ (Варна) записа 80-а поредна победа

"Железничарите" са лидер в мъжкото хандбално първенство

Шампионът „Локомотив“ (Варна) се наложи над гостуващия „Пирин`64“ (Гоце Делчев) с 33:28 (14:7) в среща от VІ кръг на мъжкото хандбално първенство. Така "железничарите" записаха 80-а поредна победа на национално ниво, след като спечелиха титлите и купите на страната в последните три сезона.

По всичко личеше, че гостите бяха дошли да търсят успеха във Варна, но не успяха. Срещата беше много динамична и оспорвана. Имаше моменти, в които гостуващият тим водеше в резултата. През втората част на мача нещата обаче бяха изцяло на страната на домакините и те спечелиха. След последния съдийски сигнал имаше допинг контрол за двата тима.

Варненци са лидери във временното класиране и през настоящата кампания с пълен актив от 12 т., пред „Добруджа“ и „Осъм“ (Ловеч) с по 8 т. и с по един мач по-малко. „Пирин`64“ е четвърти с 6 т. и една среща по-малко.