Пловдивчани превзеха Разград!

Локо Пд със Суперкупата на България

По материала работи: Ставри Таргов
Снимка corner.dir.bg

Локомотив (Пловдив) спечели Суперкупата на България! Пловдивчани победиха Лудогорец с 1:0 насред Разград, за да грабнат трофея за втори път в своята история.

Носителите на Купата на страната спечелиха Суперкупата за първи път след шампионския си сезон през 2004-а с гол в последната минута на мача, като тогава двубоят бе срещу Литекс.

Направиха го и снощи, когато минута преди края страхотен гол на Димитър Илиев осигури трети трофей в клубната витрина в рамките на 15 месеца.

Двубоят бе повторение на миналогодишният сблъсък за Суперкупата. Тогава ликуваха играчите в "зелено", а вчера в Разград щастливите емоции бяха за пловдивчани.

И това бе напълно заслужено с оглед на развитието на мача. Локомотив имаше тотално превъзходство през втората част, когато създаде редица страхотни положение, а отговор от страна на Лудогорец нямаше.

Седмица преди началото на новия сезон в Първа лига разградчани показаха доста слабости, докато изглежда Локомотив ще продължи да бъде приятната изненада в родния футбол, съобщава corner.dir.bg.