Варна 13°
11:59 | 3 август 2020
Обновен: 09:02 | 20 април 2024

СК "Черно море Бриз" донесе във Варна 5 златни медала от държавното по ветроходство

Съзтезанието се проведе в Приморско

По материала работи: Ставри Таргов

СК "Черно море Бриз" донесе във Варна 5 златни медала от държавното първенство по ветроходство в Приморско.

Цветослав Мавродиев и Магдалена Ценова са двойни шампиони в клас 420 - в общото класиране и при мъжете.

Адриана Петкова и Рая Косева също са с 2 златни медала - в общото класиране на клас Кадет и при девойките в същия клас.

Екипажът Никола Каразлатев и Александър Мавродиев спечелиха първото място при младежите в клас Кадет. Двамата взеха първите си златни медали в този клас от държавно първенство.

С бронзови медали се върнаха екипажът Никола Атанасов - Мартин Методиев в клас Кадет при юношите.

При младежите в Кадет също бронзови са екипажът Рафаел Арианто - Владимир Обрешков.

В регатата участваха 73-ма ветроходци от 10 клуба.  Варненският "Черно море Бриз" прати 14 ветроходци със 7 яхти.  Треньор на отбора бе Асен Атанасов.

Следващото състезание за ветроходците на "Черно море Бриз" е участие в детската регата "Одесос", на която клубът е домакин.