19:36 | 7 май 2017
Обновен: 16:56 | 26 април 2024

Левски се яви в нов състав срещу Морето

Варненци запазват четвъртото място в първенството

Левски победи с 1:0 Черно море в Каварна и поне малко изми срама от позорната си загуба с 0:3 във "Вечното дерби" с ЦСКА преди седмица.

Единственото попадение в мача заби Амаду Сукуна (39). Това бе първо попадение за Сукуна със "синия" екип след преминаването му от Верея през зимата.

С тази победа Левски дръпна с три точки пред ЦСКА в битката за второто място, но армейците имат мач по-малко, по-късно червените посрещат Дунав.

Варненци пък са твърдо на четвърта позиция. Трябва да се отбележи, че Черно море игра в намален състав повече от 20 минути, след като от игра бе изгонен Сукуп.

Николай Митов бе направил цели осем промени в състава си от срещата с ЦСКА. Единствено Мехди Бурабия, Сашо Александров и Божидар Краев играха от първата минута.

Георги Иванов бе направил четири промени от поражението с 0:4 срещу Лудогорец - Траян Траянов, който няма да остане на "Тича", е извън групата, а Мартин Костадинов, Иван Коконов и Николай Минков седнаха на пейката.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Сукуна (39)

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Емил Михайлов, Онджей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Александър Цветков, Георги Илиев, Борислав Балджийски, Хосе Антонио Руис Лопес, Марек Сукуна

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Николай Кръстев, Сашо Александров, Александър Александров, Давид Яблонски, Антон Огнянов, Ивайло Найденов, Мехди Бурабия, Франсис Нар, Божидар Краев, Бабатунде Адениджи, Амаду Сукуна

Съдия: Ангел Ангелов