Варна
17:21 | 21 октомври 2017
Обновен: 10:01 | 28 март 2024

Челси се спаси в края срещу Уотфорд

Сините трепериха до последно преди все пак да спечелят с 4:2, Аспиликуета решаващ гол

По материала работи: Юлиян Атанасов

Челси бе на път да загуби нови точки, но все пак успя да победи хита от началото на сезона Уотфорд с 4:2 в атрактивен двубой от 9-ия кръг Висшата лига, който е игра на „Стамфорд Бридж“.блъсъкът предложи много емоции, като Сините поведоха, след това допуснаха обрат, но с голове на Батшуай и Аспиликуета успяха да стигнат до важната победа в последните минути.Така шампионите се върнаха на победния път и събраха 16 точки, макар че отново показаха, че имат проблеми. Стършелите загубиха за първи път като гости и останаха с 15 точки в актива си, като отново оставиха много добри впечатления от играта си.Всичко започна отлично за лондончани, тъй като в 12-ата минута Педро получи от Азар и със страхотен удар откри резултата, след като топката се отби и от напречната греда.

Домакините продължиха да доминират и Фабрегас и Педро пропуснаха нови добри положения. Давид Луиз също стреля право в тялото на Гомес, който отрази и опасен удар на Фабрегас в края на първата част.В нейното добавено време гостите неочаквано изравниха. Дукуре затвърди отличната си форма, като реализира със силен удар и постави съперника в трудно положение.Малко след паузата Ричарлисон пропусна чисто положение за Уотфорд, преди секунди след това да се реваншира, като намери Перейра на чиста позиция и той отбеляза за 2:1 в полза на гостите.

Антонио Конте реагира пусне Миши Батшуай на мястото на Мората, като постепенно домакините си върнаха инициативата и точно белгиецът се превърна в герой. В 71-ата минута Педро центрира отлично и нападателят засече с глава, за да не остави шансове на Гомес. Така той се разписа и в третия си мач срещу Уотфорд във Висшата лига.До края имаше време и домакините потърсиха победата и я постигнаха. В 87-ата минута Уилиан центрира и макар и Батшуай да пропусна топката, на далечната греда бе Аспиликуета, който вкара с глава.В добевеното време Бритос сбърка, като Бакайоко отби топката към Батшуай в наказателното поле и нападателят показа, че е доста добра алтернатива на Алваро Мората, разписвайки се отново и така направи победата още по-убедителна.

Челси – Уотфорд 4:2