21:34 | 16 юни 2018
Обновен: 09:36 | 25 април 2024

Два златни медала за „Евър“ – Варна на 3000 м стипълчейз

Снимка: atletikabg.com

Две титли заслужиха атлетите на „Евър“ Варна в първите финали на националния шампионат за юноши и девойки в София на 16 юни. Съотборниците Еркан Низам и Силвия Георгиева нямаха конкуренция на националния стадион „Васил Левски“.

Низам, който е шампион на 2000 м стипълчейз при юношите под 18 години от 26 май, когато победи с 0.02 секунда Иван Иванов от Панагюрюще, сега надбяга убедително Иван Иванов от „Супре спорт“ – Варна. Низам имаше повече от 100 метра преднина и с 9:56.05 спечели без проблем. Иванов също нямаше проблем за второто място с 10:20.71, а трети завърши Боян Иванджиков (Атлет 2004 – Поморие) с 10:31.54.

Националната рекордьорка в дисциплината Силвия Георгиева постигна 10:56.20 за първото място като направи почти минута преднина на сребърната медалистка Ния Вичева (Орловец 93 – Габрово) 11:57.45 и Маргарита Радева (Орловец 93 – Габрово) 12:12.04.

Георгиева има норматив за световно първенство за юноши и девойки до 20 години на 1500 м и 3000 м.