Сити смачка Хъдърсфийлд, Агуеро блести с хеттрик

"Гражданите" постигнаха успех със 6:1 на свой терен

По материала работи: Юлиян Атанасов

Снимка: Reuters

Манчестър Сити продължава по план в шампионата, след като постигна нова победа в мач от втория кръг на Висшата лига. Този път "гражданите" надвиха на своя "Етихад" Хъдърсфийлд с 6:1.И без Кевин Де Бройне в състава си, тимът на Пеп Гуардиола се справи с този противник. Доста интересно е да се отбележи, че статистиката в мачовете между двата тима изобщо не бе добра за "гражданите".

Агуеро откри в 25-ата минута, а точно шест по-късно Габриел Жесус "уби" каквато и да било интрига в срещата, след като удвои резултата. До почивката Агуеро се разписа още веднъж в 35-ата минута за класическия резултат.Две минути преди полувремето Станкович намали, но в 48-ата минута Давид Силва също се разписа. В 75-ата минута пък Агуеро оформи хеттрика си, а в 84-ата минута Конголо си вкара автогол и така крайният резултат бе оформен.