Обновен: 12:14 | 25 април 2024

Дунав загуби от Астра в Гюргево

“Драконите” получиха по един гол през двете полувремена

Снимка fcdunav.eu

“Дунав” загуби от елитния румънски “Астра” с 0:2 в контролна среща играна в Гюргево, съобщиха от официалния сайт на клуба. “Драконите" получиха по един гол през двете полувремена, но стояха равностойно на своя съперник. Русенци получиха подкрепа от част верните си фенове,  заели местата си на стадиона в Гюргево.

Старши треньорът на “Дунав” Людмил Киров заложи на следният стартов състав на „Дунав“: Филип Димитров, Бранимир Костадинов, Георги Динков, Сами Бен Еша, Преслав Петров, Красимир Станоев, Петър Патев, Даниел Пехливанов, Александър Александров, Исмаил Иса и Мухамаду Ндиайе.

“Драконите” бяха равностойни на румънците , но все пак домакините имаха леко предимство във възможностите за отбелязване на гол. В 23-та минута домакините изпълниха пряк свободен удар пред вратата на русенци, но Филип Димитров се намеси добре. Две минути по-късно играчите на “Астра” излязоха напред в резултата – след разиграване в наказателното поле на “Дунав”, Лулаку бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Филип Димитров.

След половин час игра Мухамаду Ндиайе шутира, но ударът му бе в обсега на вратаря на домакините, който улови. Пет минути по-късно Преслав Петров центрира хубаво отляво, Александър Александров стреля с глава, но топката излезе в аут. В края на първото полувреме домакините имаха две възможности, които бяха отразени от стража на русенци.

На почивката Людмил Киров извърши две смени – Станислав Антонов замени Филип Димитров на вратата, а Мартин Ковачев зае мястото на Георги Динков.

В 55-та минута Александров центира отляво, Ндиайе отклони топката с глава към Исмаил Иса, който опита да прехвърли красиво вратаря на домакините с глава, но той успя да стигне до топката. Пет минути по-късно Александров шутира силно, но топката отново попадна в обсега на вратаря.

След час игра наставникът на “драконите” направи още три промени в отбора – в игра се появиха Дуда, Христо Попадийн и Ахмед Ахмедов, а терена напуснаха Бранимир Костадинов, Красимир Станоев и Мухамаду Ндиайе.

Няколко минути по-късно играчите на “Астра” удвоиха резултата – Антонов не успя да пресече дълго подаване, топката попадна в нападател на домакините и той направи 2:0. След гола в игра се появи Иван Коконов, замествайки Даниел Пехливанов. В 80-та минута в игра се появи юношата на “Дунав” Върбанов, който замести Петър Патев.

Последната възможност за русенци бе малко преди края на мача – Коконов шутира от дистанция, но топката премина край вратата.

Четете още Треньорът на Дунав: Надявам се да върнем хората на стадиона