Обновен: 12:39 | 25 март 2024

Джокович си поигра с американец за малко повече от час

Тейлър Фриц се задави с "геврек" във втория сет

По материала работи: Пламен Янков

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5,2 милиона евро.

Двукратният шампион от надпреварата Джокович преодоля съпротивата на Тейлър Фриц (САЩ) с 6:3, 6:0 за 68 минути, пише Gol.bg. Белградчанинът взе аванс от 5:2 по пътя си към успеха в първия сет, а във втория не даде никакви шансове на съперника.

Следващият съперник на Джокович ще бъде поставеният под номер 10 Даниил Медведев (Русия), който за първи път стигна четвъртфинал в сериите "Мастърс" след успех над шестия в схемата Стефанос Циципас (Гърция) с 6:2, 1:6, 6:4 за 105 минути.

23-годишният Медведев, който спечели титлата в София през февруари, стана първият играч с 20 победи в тура на АТП за сезона. Аржентинецът Гуидо Пея също продължава напред след успех над полуфиналиста от "Ролан Гарос" през миналия сезон Марко Чекинато (Италия) с 6:4, 4:6, 6:4.

Поставеният под номер 11 Чекинато пропиля аванс от 4:1 гейма в първия сет и допусна обрат, след което изравни с решителен късен пробив във втората част, но в третия сет Пея реализира ключов брейк за 5:4, след което затвори мача при собственото си подаване.

Аржентинецът очаква на четвъртфиналите победителя от мача между 11-кратния шампион Рафаел Надал (Испания) и българина Григор Димитров.

Четете още: Григор Димитров се справи с германеца Ян-Ленард Щруф