17:17 | 28 април 2018
Обновен: 00:56 | 28 февруари 2024

Черно море с класика в Елитната до 15 години

Берк Джевдет, който се отчете с два гола и асистенция

Юношите младша възраст на Черно море записаха класически успех срещу тима на Аристон Русе, в мач от Елитната група до 15 години. На стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост “моряците”, водени от Иван Николов, изиграха изключително силен мач и заслужено спечелиха трите точки. Над всички се отличи Берк Джевдет, който се отчете с два гола и асистенция.

Младият талант се оказа най-съобразителен при меле след центриране от корнер и откри резултата в 25-ата минута. Така с гол аванс варненци се оттеглиха на почивката.

През втората част отново Берк Джевдет бе в центъра на събитията на терена. В 51-вата минута нападателят стреля от около 20 метра и остави безпомощен стража за гостите за 2:0. Само седем по-късно Джевдет изведе Петър Иванов с прецизен пас в дълбочина, футболистът на “моряците” проби и с удар по диагонала оформи класиката в тази среща.

В следващия кръг Черно море гостува на градския съперник Спартак 1918. Мачът е в събота от 14 часа на стадион “Локомотив”,

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Ясен Минчев, Наско Янков, Светлин Желев, Кирил Георгиев, Пресиян Михайлов, Денислав Славов, Берк Джевдет, Петър Иванов, Йордан Дженев, Тони Иванов (Пламен Стоилов, Стелиян Чалъков, Даниел Тодоров, Иван Пашанов, Иван Стоянов, Виктор Грудов).