Начало
16:51 | 1 март 2014
Обновен: 21:40 | 15 април 2024

"Соколите" удариха "Калиакра"

Спартак 1918 постигна важна победа в първия си мач от началото на пролетния кръг в шампионата на "Б" група. "Соколите" удариха Калиакра с 2:0, като точни за варненци бяха Николай Ботев и Деян Христов. Варненци бяха подкрепяни през всичките 90 минути от около 30 фенове на отбора, а след края на срещата футболистите и целия спортно-технически щаб, отидоха до сектора на агитката и поздравиха феновете за подкрепата им.
В 15-ата минута Спартак реализира превеса си. Николай Ботев (отново) проби отдясно и центрира на задна греда към Боби Борисов, който с крак вкара за 0:1.
След почивката домакините се хвърлиха да изравняват и бяха наказани. В 54-ата варненци отнеха топката от съперника и организираха контраатака по учебник. Кълбото стигна до Деян Христов, който финтира защитник на Калиакра и останал сам срещу вратаря Димитър Недков не сгреши - 0:2. „Соколите” можеха да запишат и класическа победа, но четири минути преди края удар на Христов от границата на малкото наказателно поле мина над вратата.
В следващия кръг Спартак приема Пирин (Разлог). Мачът е на 9 март (неделя) от 15,30 ч.