09:53 | 14 септември 2014
Обновен: 21:31 | 21 април 2024

Варненци унижиха „Векта” в Пловдив

Рутинен успех за старшата възраст на "моряците"

Победа с 2:0 срещу „Векта” в Пловдив постигнаха футболистите на „Черно море” в мач от VІІ кръг на Елитната група до 17 г. Наставникът Калоян Георгиев обаче заяви, че това е най-малкото, с което се отървали домакините предвид факта, че неговите момчета пропуснали над половин дузина изгодни положения. Слави Славов откри в 20-ата минута след центриране на голмайстора Валентин Йосков. Последният заработи и вкара втория гол за „Морето”, реализирайки в 60-ата минута дузпа, отсъдена заради нарушение срещу него.
Така варненци вече са 3-ти в класирането на Елитната футболна група до 17 г. В следващия междинен VІІІ кръг те играят на стадиона под Аспаруховия мост срещу „Левски”.