Българската асоциация на заведенията (БАЗ) и Сдружението на заведенията в България (СЗБ) излязоха с ново писмо, в което се обявяват твърдо против мерки на национално и на местно ниво.
Ето какво пишат от СЗБ и БАЗ без редакторска намеса:
Днес вече беше обявено, че се намалява работното време на нашите обекти в София. Бургас, Благоевград и Плевен също обявиха вечерен час за работа на заведенията до 22 ч. В трите града затварят МОЛ-овете, което значи и заведенията в тях. От днес за утре! Коментира се затягане на мерките, които включват заведенията, и в други области.
Считаме подобни решения за популистки и симулиране на дейност! Не виждаме логика в намаляването на работното време и отказваме да приемем подобна неоснователна санкция. Това е откровен удар върху бизнеса, борещ се да оцелее в тази тежка ситуация. Още повече, че локалният подход изключва всякаква държавна помощ.
В момента имаме мерки, който са логични и масово се спазват. Смятаме обаче, че допълнителни рестрикции ще доведат до поголовно неспазване на работното време, за което не можем да виним нито колегите си, нито клиентите им.
СВЪРЗАНИ
Онлайн обучение, маски на открито... Вижте какви мерки въвеждат по места
Доказахме, че сме отговорни и се съобразяваме с правилата, но всичко си има граници! Вложихме сериозни средства в осигуряването на безопасна среда, грижим се за персонала си, дори когато не работим, но възможностите ни за оцеляване намаляват с всяко ново решение, което се оказва предпоследно. А нови мерки вече означават загуба на хиляди работни места и фалирали бизнеси.
Знаем, че животът не започва и не свърша с нас! Съдбите на стотиците хиляди, ангажирани с бранша ни явно не са от значение! Но стига сте ни мачкали!
Заведенията отвориха преди дни, още дори не са част от статистиката за новозаразени. Доказани огнища на вируса при нас няма. Превърнахте ни в анализатори на медицинските показатели, но пак не намираме медицинска логика в решенията, които удрят първо нас.
Очакваме с всяко предложение за ограничаване или спиране на дейността ни да има и съответното достойно и навременно предложение за компенсиране на загубите и доходите, както на нас така и на нашия персонал. Ние, като най-засегнат сектор вече повече от година търпим основателни и неоснователни едностранни решения, които в крайна сметка унищожават целия бранш и хората заети в него.

Над 70 000 души се евакуират във Филипините заради приближаващия тайфун "Калмаеги"
Никога не смесвайте тези две напитки, дори веднъж може да е фатално
Уникална изложба по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война
Зодиите са под влиянието на Суперлуната на 5 ноември
Разкриха причината за магнитните аномалии на земното ядро
На 3 ноември 1957 г. стартира първият в света биоспътник с кучето Лайка на борда
Учени предупредиха за засилване на слънчевата активност
От Токио до Ню Йорк само за час: Започват суборбитални полети
Мъри Стоилов разкри топ трансферната си цел
Левски с ключова новина и решение преди дербито с ЦСКА
Лудогорец обяви важна новина преди мача с Ференцварош
Менян заговори за титла
Тези 4 зодии ще бъдат най-засегнати от ретрограден Меркурий
5 есенни супи с малко въглехидрати
9 стъпки от аюрведа, които трансформират живота към по-добро
Протеинова салата с кисело мляко и грозде
Как да се справим с лесно заплитащата се коса?
Какво прави магданозът за здравето ни?
Защо периодичното посещение на зъболекар е важно?
Възли и рак на щитовидната жлеза - кога има повод за притеснение?
А. Гяуров, Belаyer: Регулацията на криптосектора е крайно необходима
"Възраждане" не се отказва от лева: Протест срещу еврото и Лагард (ВИДЕО)
Жалбите на собственици на Tesla нарастват в разследване в САЩ за блокирани врати
В Левски са на тръни преди Вечното дерби с ЦСКА
5 забравени френски суперколи, които заслужават внимание
Шоколад и ретро шарки – най-популярните маникюри за есента
Как се маскираха звездите на Хелоуин? - втора част
Коментари