"Продължаваме промяната" няма да влезе в коалиция с ГЕРБ докато Бойко Борисов ръководи тази партия. Тази позиция препотвърди бившият премиер Кирил Петков. По думите му все още няма решение дали "Продължаваме промяната" ще се яви на изборите заедно с "Демократична България", предаде БНТ.
"Когато говорим с "Демократична България", ние знаем, че ще бъдем в коалиция с тях след изборите. Въпросът е в какъв формат да се явим на изборите, така че да имаме най-голям шанс за 121 и това е функция на избирателите. Аз видях какво е да нямате четири депутати. Означава, че първите стъпки на антикорупция, първата стъпка за газова диверсификация, не се постигат, ако нямате подкрепа в парламента, така че това трябва да ни е фокуса".
Кирил Петков определи като безумие отказът на ЦИК да избере представители на "Продължаваме промяната" за председатели или секретари в районните избирателни комисии. Вчера стана ясно, че партията ще обжалва решението.
"Поредното безумие, когато най-голямата политическа партия няма там представителство, но това го очаквахме. Другото, което виждаме е, че в последните 30 дни има над 3500 статии срещу нас. Това е една индустрия, която непрекъснато работи, да се опита да очерня нашето правителство", каза бившия премиер Кирил Петков.

Хороскоп за 1 декември: Промени и вдъхновение за зодиите
Любо Пенев е приет по спешност в онкологична клиника в Германия
Благомир Коцев: Първият ми работен ден се очаква да е дълъг
Рецепта от тефтера на баба: Тиквени палачинки
Астрономически събития през декември 2025 г.: Геминиди, суперлуние и кометата 3I/ATLAS
3I/ATLAS намалява яркостта си, въпреки факта, че е близо до Земята
Първият полет на Space Rider е отложен за 2028 година
Междузвездната комета 3I/ATLAS продължава да показва рядка прахова антиопашка
От Макларън голямата си издънка в Катар
Спортът по телевизията днес, 1 декември
Мачовете по телевизията, днес 1 декември
Таро карта за 1 декември, понеделник
Дневен хороскоп за 1 декември
Седмичен хороскоп за 1 – 7 декември
Лунна диета за декември
Топ 5 най-чести злополуки и как да ги избегнете
Един от всеки трима родители споделя, че детето му е преживяло насилие
Защо изолиране на бактерии в носен секрет на деца не е повод за притеснение?
АФРМ се обяви против обединяването на професиите в рехабилитацията
Т. Петкова: Ще направим всичко възможно да имаме бюджет до края на годината
Хороскоп за 1 декември: Промени и вдъхновение за зодиите
Фед не е готов да заложи на революция в производителността, основана на AI
Новото Renault Clio: Пълна ли е промяната?
10 знака, че стоите във връзката си от чувство на вина, а не от любов
Сатурн става директен, нова и могъща ера за 3 зодии!
Коментари