Варна °
fallback
България
11:15 | 17 март 2025
Обновен: 16:58 | 2 май 2025

Желязков обяви национален траур в България заради трагедията в Кочани

В утрешния ден изразяваме солидарност със съседката ни

По материала работи: Александър Дечев

Снимка: БГНЕС

Утрешният ден - вторник, 18 март, в България ще бъде обявен за ден за национален траур като израз на солидарност с най-близката ни съседка на Балканите. Това съобщи министър-председателят Росен Желязков във връзка с трагичния инцидент в град Кочани, при който при пожар в дискотека загинаха 59 души, а над 150 са ранените, информира БГНЕС.

Българският премиер изрази съболезнования към семействата на жертвите. 14 от пострадалите бяха транспортирани до лечебни заведения в България. 

В такива моменти най-важно е да покажем своевременна съпричастност и солидарност. България е готова да приеме още пострадали лица, заяви Желязков. 

Осигурихме и условия за близките на пострадалите да пристигнат тук и да са в контакт със своите роднини, каза още премиерът.

Автор на статията:
Александър Дечев
Комани България национален траур траур Северна Македониа Росен Желязков
0 коментара
fallback
fallback