IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
15:13 | 21 юли 2015
Обновен: 06:14 | 11 май 2025

Задържаха половин кило злато на Капитан Андреево

Било скрито в охладителната система на автобусен двигател

По материала работи: Златина Добрева
Задържаха половин кило злато на Капитан Андреево

Златни бижута и монети в охладителната система на двигател на автобус откриха митническите служители на Капитан Андреево. Автобус с турска регистрация пътувал от Турция за Македония. Пътниците в него не са декларирали стоки и валутни ценности, но митническите служители са селектирали автобуса за щателна проверка. При нея се установява, че в една от неработещите тръби за охлаждане на двигателя има поставени две найлонови пакетчета със златни изделия. От укритието са извадени 8 златни гривни, 25 златни пръстени, 11 златни обеци, 3 медальона, 8 златни колиета и 10 златни монети с общо тегло 503.200 грама. Направената експертиза от вещо лице е установила, че златните накити са от 14-каратово злато, а монетите са 18-каратови на обща стойност 27 000 лева.

Бижутата са задържани. На шофьора е съставен акт за нарушение на Валутния закон, съобщават от агенция "Митници". По случая е образувано досъдебно производство по описа на Митница Свиленград.

Коментари

Новини Варна