Инициативен комитет издига създателя и бивш директор на първото частно радио в страната - "ФМ+", Петър Пунчев за генерален директор на БНР.
"Петър Пунчев е доказан радиопрофесионалист от средите на БНР. Убедени сме, че неговият национален и международен опит, мениджърските му качества, организаторските способности, енергията му, постоянството и решителността при преследване на поставените цели, както и безспорните му журналистически постижения и изяви, ще бъдат от огромна полза за БНР", се посочва в съобщение от обществения комитет, издигащ Пунчев. В него влизат журналистите Божана Димитрова и Даниела Кузманова, бившият член на Съвета за електронни медии Мария Стефанова, бившият директор на БНР Поля Станчева, телевизионните водещи Ники Кънчев и Ути Бъчваров, издателят Иван Гранитски и други.От обществения комитет заявяват, че предлагат Пунчев, водени от желанието за бързо и трайно преодоляване на кризата в държавното радио, и призовават и други да го подкрепят.
Петър Пунчев е журналист, съосновател на Нощния блок на програма "Хоризонт" на БНР. През 1992 г. той е сред създателите на първото частно радио в България – Радио FM+, бе дългогодишен председател на Асоциацията на българските радио- и телевизионни оператори (АБРО), ръководил е медийни групи в Украйна и Сърбия. През 2009 г. Комисията по досиетата обяви името му сред сътрудниците на бившата Държавна сигурност, работили на ръководни постове в частните медии. Членовете на издигналия го инициативен комитет Божана Димитрова и Иван Гранитски също били свързани с тайните служби и по-специално с политическата полиция в Шесто управление. До 15 април в Съвета за електронни медии (СЕМ) се приемат документите и концепциите на претендентите за генерален директор на БНР. Допуснатите до конкурса ще бъдат оповестени до 10 май, непосредствено след което ще се проведат събеседванията с кандидатите. Бъдещият директор на държавното радио ще бъде избран на заседание на СЕМ, с явно гласуване.
Настоящият генерален директор на държавното радио Радослав Янкулов обжалва в съда процедурата за провеждането на конкурса от СЕМ. Срещу конкурса се обяви и зам.-председателят на партия АБВ Румен Петков. Според него конкурсът трябва да бъде проведен, след като бъде попълнен състава на медийния регулатор, който от месец е без председател след напускането на Георги Лозанов.

САЩ дадоха 3 месеца срок на НИС да скъса със зависимостта от Русия
"63 сенки ще ви следят": Протест в РСМ за жертвите от пожара в дискотека "Пулс" в Кочани
Със 100 млн. лв. санират еднофамилни къщи
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето
Петлите попариха младите ни лъвчета за първа загуба
Фратрия направи на кайма Беласица
Засипаха със суперлативи Мъри Стоилов: Може да води турски гранд
Жалко! Нокаутираха Копривленски в Токио
Есенни съвети за по-добро здраве: три ключови фактора
Масаж с рициново масло помага при перименопауза
Любовен хороскоп за 17 – 23 ноември
Сериалът „Мамник“ тръгва скоро по Bulgaria ON AIR и БНТ
Повече от половината хора с диабет в света остават недиагностицирани
Изкуствен интелект ускорява създаването на синтетични антитела
Нарушеният слух в бъдеще може да се лекува с…виагра?!
Повишена функция на щитовидната жлеза при деца - на какво може да се дължи?
Докато търговията с технологични акции се пропуква, инвеститорите на дребно усещат натиск
"63 сенки ще ви следят": Протест в РСМ за жертвите от пожара в дискотека "Пулс" в Кочани
МВФ предупреждава за рискове, докато държави заменят доларовите заеми с юани
Загадката на Peugeot 206 или как работи торсионното му окачване
73-годишна рокля разплакала Ариана Гранде
4 зодии, които са непредсказуеми
Коментари