Кметът на Павликени: Една четвърт от футболния ни отбор вече го няма, за съжаление

Това кръстовище е известно като кръстовище на смъртта. Там често стават катастрофи, каза Монолов

Кметът на Павликени: Една четвърт от футболния ни отбор вече го няма, за съжаление

Една четвърт от футболния отбор на Павликени вече го няма за съжаление, каза кметът на града Емануил Манолов пред Нова телевизия. Днес в града е ден на траур в памет на четиримата млади мъже - играчи на тима, които загинаха в четвъртък при жестока катастрофа между кола и ТИР край свищовското село Горна Студена.

 

Четиримата, които са от отбора в Павликени, който е в аматьорската лига, се прибирали от футболен мач. На знак „Стоп“ шофьорът на автомобила не спрял и пресякъл пътя на ТИР. След тежкия удар колата била смачкана до неузнаваемост и се наложило екипи на пожарната да режат ламарините, за да извадят жертвите - Димитър Кушев, Генчо Стефанов, Георги Вълчев и Ивелин Ивов. Отивали на мач от аматьорската футболна лига между Павликени и Козловец.

 

Той добави, че ще изчакат резултатите от разследването, но човекът, който може най-добре да обясни какво е станало, е шофьорът на камиона.

 

"Това кръстовище е известно като кръстовище на смъртта. Там често стават катастрофи", каза Монолов.

 

Най-младият от футболистите - Ивелин Ивов е шофирал автомобила. Той е бил част от отбора от 2 месеца. Всяко едно от момчетата е имало месторабота. Футболът е бил извън трудовите им задължения, напомни кметът.


"Случилото се е тежко за целия град, не само лично за мен като треньор. Благодарен съм, че всички са съпричастни", каза треньорът на отбора.

 

Съотборник на загиналите пък ги описа като прекрасни хора и много добри футболисти. 

Коментари

Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата