IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Общество
16:39 | 7 октомври 2018
Обновен: 21:38 | 27 април 2025

Новата седмица започва със слънце, градусите – над 20

Максималните температури ще са между 20 и 25 градуса

По материала работи: Ставри Таргов
Новата седмица започва със слънце, градусите – над 20

С топло и слънчево време ще започне новата работна седмица, сочи прогнозата за времето на НИМХ-БАН.

 

През нощта ще е ясно, а утре ще е предимно слънчево време. На отделни места в низините и по Черноморието видимостта ще е намалена. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Минималните температури ще са от 4 до 9 градуса, а максималните - между 20 и 25 градуса.

 

По Черноморието ще преобладава слънчево време, преди обяд на отделни места видимостта ще е намалена. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са между 19 и 22 градуса. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. Температурата на морската вода ще е 20-21 градуса.

 

В планините ще е предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 17 градуса, на 2000 метра - около 11 градуса.

 

Във вторник, 9 октомври, и в сряда, 10 октомври, над по-голямата част от страната ще бъде слънчево. Сутринта на места в източните райони и покрай Дунава ще има условия за ниска облачност или за мъгла. В западната половина от страната ще духа слаб източен вятър, в източната - слаб до умерен, от север-североизток.

 

Преобладаващите минимални температури ще са между 4 и 9 градуса, а дневните - предимно между 19 и 24 градуса.

 

Dnes.bg

Коментари

Новини Варна