Бившите счетоводителки в КТБ Борислава Кючукова и Мария Димова остават на свобода срещу парична гаранция от по 3000 лв., реши Софийският апелативен съд. Решението е окончателно, предаде БТА.
По-рано стана ясно, че прокуратурата вече не настоява Борислава Кючукова - бивш заместник-главен счетоводител в банката, да остане постоянно в ареста.
Пред Софийския апелативен съд обвинението пледира отстранената служителка да остане само под домашен арест, както и бившата й колежка Мария Димова. Двете са сред обвинените по случая КТБ.
Заедно с директора на банката Орлин Русев и главния касиер Маргарита Петрова те са обвинени, че от края на 2011 г. до 19 юни тази година са присвоили близо 206 милиона лева от банката, пише dnes.bg.
В съдебната зала бе съобщено, че една от свидетелките - Маргарита Петрова, първоначално заявила пред прокуратурата, че лично е занесла на ръководството на "Бромак" 206 млн. лева.
След това обаче тя променила показанията си и заявила, че парите постепенно давала на Димова и Кючукова на части, за дълъг период от време. Ден след вторите си показания Маргарита Петрова беше освободена от прокуратурата с мярка "подписка".
Бившите счетоводителки в КТБ остават на свобода
Бившите счетоводителки в КТБ остават на свобода
28.08.2014 | 10:11 ч. Обновена: 22.06.2025 | 17:40 ч.
0

Новини
-
Дават на училища и градини във Варна имоти за безвъзмездно ползване
-
Варненският съд остави в ареста прокурорския син
-
Бойко Борисов: Дойдох на работа през покрива
-
„България сутрин“ започва новия сезон по Bulgaria ON AIR с пет нови рубрики, нови лица и още по-богато съдържание
-
Слагат и във Варна камери за отчитане на средната скорост
-
Няколко района във Варна останаха без вода заради аварии
-
Хороскоп за 18 септември 2025
-
Честваме паметта на светите мъченици - София, Вяра, Надежда и Любов
-
Тъжна вест! Почина вицепрезидентът на Българската федерация по борба
-
Осъдиха украинец, изнасилил млада жена между блоковете в квартал „Чайка“
-
Хороскоп за 18 септември 2025 - Скорпион
-
Отиде си още една легенда! Почина Робърт Редфорд
Крими
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари