Митничари откриха злато за над 100 000 лв.

Било укрито в шофьорска кабина на товарен автомобил

Снимки Агенция Митници

Снимки Агенция Митници

Пореден опит за контрабанда на бижута предотвратиха митническите служители на МП Капитан Андреево, съобщиха от пресслужбата на Агенция "Митници". Накитите са открити в товарен автомобил с турска регистрация, влизащ в страната от Турция. Шофьорът представил редовни документи за превозваната стока. Камионът е селектиран за щателна митническа проверка. При проверката се установява, че  в шофьорската кабина,  в естествена кухина  зад аудио уредбата, са скрити четири пакета  с изделия от жълт метал. От укритието е извадено златно съкровище от   285 обици, 143 пръстена, 70 синджира, 94 медальона, 87 гривни, като част от тях са със червен конец и златни украшения, както и 3 златни игли, и 1 чифт златни копчета за ръкавели. Според направената експертиза накитите с общо тегло 1.917 кг с от 14 -каратово злато на стойност 115 048 лева.

 


При проверката в друга естествена кухина, в шофьорската кабина, митническите служители са открили и 80 кутии контрабандни цигари


Откритите бижута, цигари и камиона са задържани. Срещу шофьора на камиона е образувано досъдебно производство, което се провежда от разследващ митнически инспектор от Митница Бургас под надзора на Окръжна прокуратура Хасково.

Новини

Коментари

Крими
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата