Най-малко седем жертви взе самоубийствен атентат в Кабул

Групировка, свързана с Ислямска държава пое отговорността за серия от нападения срещу шиитски джамии

Най-малко седем жертви взе самоубийствен атентат в Кабул

Атентатор самоубиец се самовзриви в афганистанската столица Кабул, убивайки най-малко седем души, предаде Ройтерс, цитирана от БТА и Дарик.
 

Нападението изглежда беше насочено срещу събралите се да отдадат почит на Абдул Али Мазари, политически лидер от шиитското малцинство на хазарейците, убит от талибаните през 1995 г., съобщава заместник-говорител на вътрешното министерство.
 

При спирането на атентатора на контролен пункт той задействал взривното устройство, при което загинали един полицай и шестима мирни граждани.
 

Групировка, свързана с Ислямска държава пое отговорността за серия от нападения срещу шиитски джамии и места, където се събират хазарейци. Много афганистански и западни представители на силите за сигурност обаче изразяват съмнения, че тя ги организира самостоятелно.

Новини

Коментари

Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата