IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
09:51 | 26 октомври 2019
Обновен: 12:54 | 15 май 2025

Четвърти задържан във Великобритания заради жертвите в камиона

В ареста е и 23-годишният шофьор

По материала работи: Борис Проданов
Четвърти задържан във Великобритания заради жертвите в камиона

Полицията в графство Есекс задържа четвърти заподозрян за смъртта на 39-те души, които бяха намерени в хладилен камион, съобщава БГНЕС.

 

Безжизнените тела бяха открити на 23 октомври в камиона, който е влязъл във Великобритания през пристанището Холихед, където акостират фериботите от остров Ирландия. Загиналите се оказаха китайски граждани - те са 8 жени и 31 мъже.

 

Вчера заради случая бяха задържани 38-годишен мъж и 38-годишна жена от град Уорингтън. В ареста е и 23-годишният шофьор на камиона.
 

От полицейската служба съобщават, че четвъртият задържан е 48-годишен мъж от Северна Ирландия, който е бил арестуван на летище "Станстед" по позорения за незаконно превозване на хора и непредумишлено убийство.

 

Въпреки че печално прославилият се камион е с българска регистрация, по информация на Гранична полиция той не е влизал в страната нито веднъж от 2017 г. и е бил управляван от двама граждани на Великобритания.

 

Коментари

Новини Варна