IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
08:57 | 15 март 2020
Обновен: 15:52 | 15 май 2025

И Испания обяви извънредно положение заради коронавируса

Страната обяви почти пълна карантина за срок от 15 дни

По материала работи: Слав Велев
И Испания обяви извънредно положение заради коронавируса

Испанският премиер Педро Санчес обяви въвеждането на почти пълна карантина в страната за 15 дни, предадоха световните агенции, цитирани от БНР. В страната е обявено и извънрдно положение.

 

На жителите се позволява да излизат само, за да ходят на работа или на лекар, да купуват продукти от първа необходимост или при форсмажорни обстоятелства. Ограничен ще бъде и железопътният транспорт на средно дълги разстояния. За момента не се предвижда затваряне на границите.

 

Премиерът предупреди, че борбата с епидемията ще има сериозно отражение върху икономиката и обеща, че правителството му ще направи всичко по силите си, за да намали икономическите щети.

 

Починалите в страната до този момент са 196, а заразените са 6 391.

 

Сред заразените е и съпругата на испанския премиер Педро Санчес - Бегоня Гомес.

 

"Бегоня Гомес и премиерът са добре, и двамата са в двореца Монклоа. Те следват превантивните мерки, наложени от здравните власти", се казва в прессъобщението на испанското правителство. Заразата е била открита при тестове на хора от обкръжението на Санчес, извършени през последните часове.

 

 Dnes.bg

 

Четете още:   

 

 

Коментари

Новини Варна