IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
10:11 | 24 февруари 2016
Обновен: 21:12 | 3 май 2025

Почина най-възрастният от братята Кастро

Рамон Кастро Рус издъхнал на 91 години в Хавана

По материала работи: Юлиян Атанасов
Почина най-възрастният от братята Кастро

На 91 години в Хавана почина най-възрастният от братя Кастро - Рамон Кастро Рус, съобщи снощи кубинската телевизия, цитирана от ТАСС.За разлика от Фидел и Раул, по-големият им брат така и не проявил особен интерес към политиката и в младостта си се посветил на обучението по агрономия преди да поеме управлението на семейното стопанство в Биран, провинция Олгин, пише БТА.Той не последвал братята си и в партизанската борба срещу диктатора Фулхенсио Батиста, която през 1959 г. ги довежда на власт. Рамон обаче сътрудничи на "Движение 26 юли", в което отговарял за снабдяването с оръжие и провизии на революционерите.

 

След победата на революцията той участва в разработването на селскостопански реформи и по-специално в областта на животновъдството. Впоследствие заема високи постове в министерството на земеделието и в министерството на захарта.Рамон, когото кубинците наричат със симпатия "Монго", така и не облича военна униформа, но заради бялата му брада в последните години го бъркали с бащата на Кубинската революция. "Не приличам на Фидел, той прилича на мен, понеже аз съм по-старият", често се шегувал Рамон.

dnes.bg

Коментари

Новини Варна