IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
17:57 | 16 юли 2016
Обновен: 16:41 | 19 май 2025

Жертвите в Ница станаха 85, 4-годишно почина от травмите си

20 от пострадалите остават в кома

По материала работи: Слав Велев
Жертвите в Ница станаха 85, 4-годишно почина от травмите си

Дете на 4-години е починало от травмите си, получени по време на атентата в Ница. С него броят на жертвите на кървавата касапница достигна 85 души, съобщава ren.tv, позовавайки се на постове в социалните мрежи. 20 от пострадалите остават в кома. Припомняме, че поредната трагедия, която разтърси Франция, се случи в деня на националния празник на страната 14 юли. Мъж се вряза с камион в тълпата, наблюдаваща фойерверките по случай Денят на Бастилията в Ница.

 

По-късно отговорност за атентата бе поета от терористичната организация „Ислямска държава”.

 

Междувременно френският вътрешен министър Бернаар Казньов изказа мнение, че Мохамед Лахуайедж Булел, отговорен за атентата с камиона в Ница, изглежда се е „радикализирал изключително бързо“.

Казньов заяви още, че трагедията от четвъртък е „нов тип атака“, която „показва извънредната трудност на борбата с тероризма“.

 

Министърът на вътрешните работи на Франция също така потвърди, че родения в Тунис Мохамед Лахуайедж Булел „не е бил познат на разузнавателните служби“.

Монитор

Коментари

Новини Варна