Жребият за новия сезон в Първа професионална лига бе изтеглен по-рано на официална церемония в новата база на националния отбор в Бояна. По програма първият кръг ще започне след малко повече от три седмици - на 14 юли.
„Черно море“ изтегли номер 5 в програмата и това му отреди среща с новака в елита „Витоша“ (Бистрица). Най-очакван слъсък в първия кръг ще бъде двубоя на „Герена“ между „Левски“ и шампиона „Лудогорец“.
Пълна програма за сезон 2017/2018 в Първа професионална лига:
I-ви кръг:
Славия 1913 (София) - ЦСКА-София Ботев (Пловдив) - Пирин (Благоевград) Септември (София) - Дунав (Русе) Берое (Стара Загора) - Верея (Стара Загора) Черно море (Варна) - Витоша (Бистрица) Етър (Велико Търново) - Локомотив (Пловдив) Левски - Лудогорец (Разград)
II-ри кръг:
ЦСКА-София - Лудогорец (Разград) Локомотив (Пловдив) - Левски Витоша (Бистрица) - Етър (Велико Търново) Верея (Стара Загора) - Черно море (Варна) Дунав (Русе) - Берое (Стара Загора) Пирин (Благоевград) - Септември (София) Славия (София) - Ботев (Пловдив)
III-ти кръг:
Ботев (Пловдив) - ЦСКА-София Септември (София) - Славия (София) Берое (Стара Загора) - Пирин (Благоевград) Черно море (Варна) - Дунав (Русе) Етър (Велико Търново) - Верея (Стара Загора) Левски - Витоша (Бистрица) Лудогорец (Разград) - Локомотив (Пловдив)
IV-ти кръг:
ЦСКА-София - Локомотив (Пловдив) Витоша (Бистрица) - Лудогорец (Разград) Верея (Стара Загора) - Левски Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) Пирин (Благоевград) - Черно море (Варна) Славия (София) - Берое (Стара Загора) Ботев (Пловдив) - Септември (София)
V-ти кръг:
Септември (София) - ЦСКА-София Берое (Стара Загора) - Ботев (Пловдив) Черно море (Варна) - Славия (София) Етър (Велико Търново) - Пирин (Благоевград) Левски - Дунав (Русе) Лудогорец (Разград) - Верея (Стара Загора) Локомотив (Пловдив) - Витоша (Бистрица)
VI-ти кръг:
ЦСКА-София - Витоша (Бистрица) Верея (Стара Загора) - Локомотив (Пловдив) Дунав (Русе) - Лудогорец (Разград) Пирин (Благоевград) - Левски (София) Славия (София) - Етър (Велико Търново) Ботев (Пловдив) - Черно море (Варна) Септември (София) - Берое (Стара Загора)
VII-ти кръг:
Берое (Стара Загора) - ЦСКА-София Черно море (Варна) - Септември (София) Етър (Велико Търново) - Ботев (Пловдив) Левски - Славия (София) Лудогорец (Разград) - Пирин (Благоевград) Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) Витоша (Бистрица) - Верея (Стара Загора)
VIII-ти кръг:
ЦСКА-София - Верея (Стара Загора) Дунав (Русе) - Витоша (Бистрица) Пирин (Благоевград) - Локомотив (Пловдив) Славия (София) - Лудогорец (Разград) Ботев (Пловдив) - Левски Септември (София) - Етър (Велико Търново) Берое (Стара Загора) - Черно море (Варна)
IX-ти кръг:
Черно море (Варна) - ЦСКА-София Етър (Велико Търново) - Берое (Стара Загора) Левски - Септември (София) Лудогорец (Разград) - Ботев (Пловдив) Локомотив (Пловдив) - Славия (София) Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград) Верея (Стара Загора) - Дунав (Русе)
X-ти кръг:
ЦСКА-София - Дунав (Русе) Пирин (Благоевград) - Верея (Стара Загора) Славия (София) - Витоша (Бистрица) Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) Септември (София) - Лудогорец (Разград) Берое (Стара Загора) - Левски Черно море (Варна) - Етър (Велико Търново)
XI-ти кръг:
Етър (Велико Търново) - ЦСКА-София Левски - Черно море (Варна) Лудогорец (Разград) - Берое (Стара Загора) Локомотив (Пловдив) - Септември (София) Витоша (Бистрица) - Ботев (Пловдив) Верея (Стара Загора) - Славия (София) Дунав (Русе) - Пирин (Благоевград)
XII-ти кръг:
ЦСКА-София - Пирин (Благоевград) Славия (София) - Дунав (Русе) Ботев (Пловдив) - Верея (Стара Загора) Септември (София) - Витоша (Бистрица) Берое (Стара Загора) - Локомотив (Пловдив) Черно море (Варна) - Лудогорец (Разград) Етър (Велико Търново) - Левски
XIII-ти кръг:
Левски - ЦСКА-София Лудогорец (Разград) - Етър (Велико Търново) Локомотив (Пловдив) - Черно море (Варна) Витоша (Бистрица) - Берое (Стара Загора) Верея (Стара Загора) - Септември (София) Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) Пирин (Благоевград) - Славия (София)
XIV-ти кръг:
ЦСКА-София - Славия (София) Пирин (Благоевград) - Ботев (Пловдив) Дунав (Русе) - Септември (София) Верея (Стара Загора) - Берое (Стара Загора) Витоша (Бистрица) - Черно море (Варна) Локомотив (Пловдив) - Етър (Велико Търново) Лудогорец (Разград) - Левски
XV-ти кръг:
Лудогорец (Разград) - ЦСКА-София Левски - Локомотив (Пловдив) Етър (Велико Търново) - Витоша (Бистрица) Черно море (Варна) - Верея (Стара Загора) Берое (Стара Загора) - Дунав (Русе) Септември (София) - Пирин (Благоевград) Ботев (Пловдив) - Славия (София)
XVI-ти кръг:
ЦСКА-София - Ботев (Пловдив) Славия (София) - Септември (София) Пирин (Благоевград) - Берое (Стара Загора) Дунав (Русе) - Черно море (Варна) Верея (Стара Загора) - Етър (Велико Търново) Витоша (Бистрица) - Левски Локомотив (Пловдив) - Лудогорец (Разград)
XVII-ти кръг:
Локомотив (Пловдив) - ЦСКА-София Лудогорец (Разград) - Витоша (Бистрица) Левски - Верея (Стара Загора) Етър (Велико Търново) - Дунав (Русе) Черно море (Варна) - Пирин (Благоевград) Берое (Стара Загора) - Славия (София) Септември (София) - Ботев (Пловдив)
XVIII-ти кръг:
ЦСКА-София - Септември (София) Ботев (Пловдив) - Берое (Стара Загора) Славия (София) - Черно море (Варна) Пирин (Благоевград) - Етър (Велико Търново) Дунав (Русе) - Левски Верея (Стара Загора) - Лудогорец (Разград) Витоша (Бистрица) - Локомотив (Пловдив)
XIX-ти кръг:
Витоша (Бистрица) - ЦСКА-София Локомотив (Пловдив) - Верея (Стара Загора) Лудогорец (Разград) - Дунав (Русе) Левски - Пирин (Благоевград) Етър (Велико Търново) - Славия (София) Черно море (Варна) - Ботев (Пловдив) Берое (Стара Загора) - Септември (София)
XX-ти кръг:
ЦСКА-София - Берое (Стара Загора) Септември (София) - Черно море (Варна) Ботев (Пловдив) - Етър (Велико Търново) Славия (София) - Левски Пирин (Благоевград) - Лудогорец (Разград) Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив) Верея (Стара Загора) - Витоша (Бистрица)
XXI-ви кръг:
Верея (Стара Загора) - ЦСКА-София Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) Локомотив (Пловдив) - Пирин (Благоевград) Лудогорец (Разград) - Славия (София) Левски - Ботев (Пловдив) Етър (Велико Търново) - Септември (София) Черно море (Варна) - Берое (Стара Загора)
XXII-ри кръг:
ЦСКА-София - Черно море (Варна) Берое (Стара Загора) - Етър (Велико Търново) Септември (София) - Левски Ботев (Пловдив) - Лудогорец (Разград) Славия (София) - Локомотив (Пловдив) Пирин (Благоевград) - Витоша (Бистрица) Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора)
XXIII-ти кръг:
Дунав (Русе) - ЦСКА-София Верея (Стара Загора) - Пирин (Благоевград) Витоша (Бистрица) - Славия (София) Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) Лудогорец (Разград) - Септември (София) Левски - Берое (Стара Загора) Етър (Велико Търново) - Черно море (Варна)
XXIV-ти кръг:
ЦСКА-София - Етър (Велико Търново) Черно море (Варна) - Левски Берое (Стара Загора) - Лудогорец (Разград) Септември (София) - Локомотив (Пловдив) Ботев (Пловдив) - Витоша (Бистрица) Славия (София) - Верея (Стара Загора) Пирин (Благоевград) - Дунав (Русе)
XXV-ти кръг:
Пирин (Благоевград) - ЦСКА-София Дунав (Русе) - Славия (София) Верея (Стара Загора) - Ботев (Пловдив) Витоша (Бистрица) - Септември (София) Локомотив (Пловдив) - Берое (Стара Загора) Лудогорец (Разград) - Черно море (Варна) Левски - Етър (Велико Търново)
XXVI-ти кръг:
ЦСКА-София - Левски Етър (Велико Търново) - Лудогорец (Разград) Черно море (Варна) - Локомотив (Пловдив) Берое (Стара Загора) - Витоша (Бистрица) Септември (София) - Верея (Стара Загора) Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) Славия (София) - Пирин (Благоевград)