IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
14:39 | 19 април 2015
Обновен: 12:38 | 7 май 2025

Таланти на “Морето” на проби в “Арсенал”

Те ще останат 4 дни в базата на “топчиите” в Гърция

По материала работи: Борис Проданов
Таланти на “Морето” на проби в “Арсенал”

Двама таланти от школата на “Черно море” (Варна) ще изкарат пробен период в английския гранд “Арсенал”. Това са талантите от набор 2002 Мартин Милушев и Калин Георгиев, които ще бъдат придружавани от своя треньор Николай Кънчев. Те ще останат 4 дни в базата на “артилеристите” в Гърция, като във вторник и в сряда ще играят контролни мачове.


“Искам специално да благодаря на ръководството на ПФК “Черно море”, което се отзова положително. Поканите бяха персонални, а през цялото време клубовете и родителите бяха информирани. За тези малки таланти е чудесен опит в периода от 19 до 23 април да се докоснат до една от най-сериозните школи в света. Те ще направят сравнение как се работи в една много добре организирана и финансирана академия и ще срещнат нови приятели“, коментира Антъни Раво от фирмата-посредник.


Специално за пробите пристига от Лондон и директорът на цялата школа на “Арсенал” – бившият ирландски национал Стив Мороу. Школата на “топчиите” в Гърция е ръководена от англичанин – Матю Роуз, треньорите също са от Острова, а децата са селектирани от цяла Източна Европа.

 

Коментари

Новини Варна