Варна 11°
11:15 | 18 май 2021
Обновен: 22:45 | 25 април 2024

Драма за седмото място в Efbet Лига: Черно море с важна точка, като гост на Ботев

Левски спря победната си серия с равенство срещу Царско село

Снимка: ПФК Черно море

Черно море завърши 1:1 като гост на Ботев (Пд) в мач от 30-ия кръг на Първа лига. Стефан Станчев бе точен за „моряците“ в 42-ата минута, а домакините изравниха чрез Атанас Илиев в 69-ата минута.

По този начин възпитаниците на треньора Илиан Илиев запазват първото място в Група А на втората осмица с актив от 42 точки, съобщава официалният сайт на варненци .Ботев стигна до чисто голово положение в 18-ата минута. След комбинация между Джонатан Перейра и Емануел Току в отлична позиция бе изведен Филип Филипов. Той шутира с десния крак по диагонала, но уцели напречната греда.

В 37-ата минута бе първото положение за варненци. Файсел Касми изведе Стефан Велев сам срещу Янко Георгиев, но ударът му бе спасен от вратаря на Ботев. 43-ата минута “моряците” откриха резултата. Илиан Илиев центрира от корнер в наказателното поле, където Стефан Станчев засече с глава и прати топката в мрежата за 0:1. 69-ата минута пловдивчани изравниха. Па Конате бе изведен с дълго подаване по лявото крило. Почти от аутлинията бранителят центрира на близка греда, където Атанас Илиев изпревари защитниците в зелено-бяло и засече с глава в горния десен ъгъл на вратаря Георги Георгиев за 1:1.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Файсел Касми (75- Родриго Вилела), Стефан Велев, Илиан Илиев (68- Зе Гомеш), Пабло Гарсия, Леандро Андраде (75- Мартин Дичев), Исмаил Иса (82- Даниел Димов).

Отборът на Левски спря победната си серия точно, когато се появи реален шанс наистина да вярва в седмата позиция на крайното класиране. "Сините" стигнаха само до 1:1 с Царско село на "Герена" в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Така 26-кратните шампиони пропуснаха отлична възможност да се доближат само на две точки от седмия Черно море, който по-рано днес завърши 1:1 с Ботев (Пловдив). И така 180 минути преди края на сезона Левски остана на четири точки от "моряците", които имат 42 точки, докато "царете" имат с една по-малко от "сините" - 37, пише "Спортал".

Красив гол на Андерсон (62) даде аванс на гостите, докато Борислав Цонев с точно изпълнена дузпа бе голмайстор за домакините. Преди това двата тима удариха по една греда до почивката. Първо Стефан Христов бе спрян от напречната греда, а след това и Андриан Краев разтресе горната греда над Пласид. През втората част съдията Ивелин Занев в рамките на 15 минути вбеси и двата щаба, като първо не отсъди дузпа за Царско село, след което не даде такава за Левски, а по-късно спести втори жълт картон на Попадийн за грубо влизане.

Двамата вратари Звонимир Микулич и Джони Пласид с отличните си спасявания в края на мача помогнаха на своите тимове да вземат поне точка от този драматичен сблъсък.

През този сезон двата тима изиграха общо три мача досега. Първо Царско село записа историческа победа на "Герена" с 1:0 през миналото лято, след което в края на годината срещата завърши 2:2 в столичния комплекс "Царско село", а преди десет дни отново там Левски постигна успех с 2:0.