Обновен: 03:19 | 24 април 2024

"Черно море" инкасира първа загуба

Моряците паднаха от "Лудогорец" в Разград

По материала работи: Ставри Таргов

Черно море загуби с 0:2 гостуването си на Лудогорец в Разград в мач от 7-ия кръг на efbet Лига.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на Георги Георгиев. В 3-ата минута след отлично разиграване от десния фланг Сисиньо беше изведен на стрелкова позиция и отправи удар, но стражът на “моряците” изби.

В 13-ата минута Леандро Андраде опита удар от дистанция, но топката бе блокирана от бранител. В 16-ата Лудогорец откри резултата. Шакил Пинас центрира отляво остро по земя към близката греда, където Елвис Ману протегна крак и отклони топката между Даниел Димов и Георги Георгиев за 1:0.

В 30-ата минута Пабло Гарсия отправи удар в очертанията на вратата от пряк свободен удар, но не затрудни вратаря на домакините. В 40-ата минута Елвис Ману вкара за втори път топката във вратата на Черно море, след двойно подаване пред наказателното поле, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 70-ата минута Лудогорец стигна до втори гол. Живко Атанасов в борбата си с Бернард Текпетей извърши нарушение в наказателното поле. Кирил Десподов изпълни отсъдената дузпа и реализира за 2:0.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров (46-Фоде Гираси), Виктор Попов, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Родриго Енрике (87-Мартин Милушев), Леандро Андраде (73-Павел Георгиев).