Обновен: 23:14 | 23 април 2024

Черно море изтърва Локо София на "Тича"

Моряците "спукаха" топката за 1:1 срещу железничари

Снимка: ПФК Черно море

Черно море не успя да победи Локомотив София и двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от 8-ия кръг на efbet Лига, игран снощи на стадион “Тича” във Варна. Родриго Енрике откри за Черно море в 9-ата минута, а Валентин Николов изравни в 84-ата минута.

Черно море наложи домакински натиск още от първия съдийски сигнал. В 3-ата минута Зе Гомеш получи топката в наказателното поле, обърна се с финт и се строполи на земята, но главният рефер Никола Попов не видя основание да отсъди дузпа.

Само шест минути по-късно “моряците” откриха резултата след страхотна атака през центъра. Леандро Андраде напредна отляво и пусна прецизен пас в коридор към Рориго Енрике, който остана сам срещу вратаря и вкара за 1:0.

В 15-ата минута Мартин Милушев бе съборен в наказателното поле, но Никола Попов отново не отсъди дузпа. В 25-ата минута Пабло Гарсия от много добра ситуация пропусна да направи резултата 2:0. Ленадро премина през трима футболисти, нахлу в наказателното поле и пусна пас към Пабло, който от близо стреля покрай вратата.

В 39-ата минута Виржил Пинсон се опита да обстрелва Георги Георгиев, който внимаваше и спаси.

През втората част варненци продължиха да диктуват темпото на терена. В 84-ата минута Локо Сф изравни резултата. Валентин Николов стреля технично от пряк свободен удар и реализира за 1:1.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Мартин Дичев (74-Сами Ел Анаби), Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Мартин Милушев (46- Стефан Велев), Родриго Енрике, Зе Гомеш (46 – Павел Георгиев (87 – Фоде Гираси)).