12:15 | 1 ноември 2021
Обновен: 22:20 | 3 май 2024

Спартак Вн свали Етър от върха

"Соколите" биха "боляри" с 3:1

Спартак Варна победи Етър с 3:1 у дома в среща от 15-ия кръг на Втора лига и свали "болярлите" от върха във временното класиране. Георги Бабалиев даде аванс на варненци в 9-ата минута, а Николас Фемия успя да изравни само две минути след това. В края на първата първата част Спартак отново си върна аванса с гол на Янчо Андреев. Пет минути след началото на второто полувреме Ахран Юсуф оформи крайното 3:1 за домакините, предаде "Дарик".

Миньор Перник победи дубъла на ЦСКА 1948 като гост с минималното 1:0, след като "червените" останаха с десет човека по-малко в началото на второто полувреме. Победният гол за перничани падна в 83-ата минута, когато точен бе Божидар Васев. Във временното класиране Миньор заема третата позиция с две точки по-малко от лидерите Хебър и Етър, които имат по 34 точки.

В друг двубой от неделната програма на Втора лига Септември София разгроми Созопол с 5:0. Реди Каса вкара хеттрик, а Марио Илиевски и Крис Вълчинов добавиха по един гол.

Струмска слава пък победи дубъла на Ботев Пловдив с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Борислав Николов в 9-ата минута.