Обновен: 10:43 | 5 май 2024

Спаратак Вн прегази Черноморец Бс в първата си зимна контрола

"Соколите" се наложиха с 5:0

Снимка: dsport.bg

Спартак Варна се наложи с 5:0 срещу Черноморец Бургас в първата си контрола през зимната подготовка. Мачът се изигра на стадиона в Албена. Головете за варненци вкараха  Янчо Андреев - 2, Георги Георгиев, Мартин Янакиев и новото попълнение Лаур Кицану, предаде dsport.bg.

Освен Кицану, другите нови в Спартак Мартин Василев, Петър Патев, Веселин Любомиров и Георги Чукалов също направиха неофициален дебют.

След силно начало варненци поведоха с гол от дузпа на Янчо Андреев, отсъдена за нарушение срещу нападателя Иван Колев. Четвърт час след началото Георги Георгиев удвои, а в 28-ата минута Андреев покачи до 3:0.

След почивката Спартак продължаваше да контролира случващото се на терена и заслужено направи успеха си още по-убедителен. По един гол за „соколите“ прибавиха Мартин Янакиев в 67-ата минута и Кицану две минути преди изтичането на редовното време.

В понеделник Спартак Варна заминава за лагера в Анталия, където ще изиграе нови пет контроли. Потвърдените срещи са със сръбските елитни тимове ФК „Раднички” Ниш и ФК „Раднички 1923” Каргуевац , със северномакедонския ФК “Македония Гьорче Петров” Скопие и с казхстанския “Туран”. Очаква се и пета контрола в Анталия, която ще е в последния ден от подготовката на “Спартак” Варна.

След завръщането на родна земя Спартак ще има още два приятелски мача. Те ще е с дубъла на „соколите” на 05.02 от 14ч. в КК “Албена” и с румънския „Кълъраш” Дунаря в Румъния.