Обновен: 18:30 | 18 май 2024

Калейн "мачка" в Тел Авив! Извоюва титлата на топка на Европейското

За съчетанието си с обръч Боряна спечели бронзовия медал

Снимка: БГНЕС

Боряна Калейн извоюва титлата във финала на топка на Европейското първенство по художествена гимнастика в Тел Авив. Фантастичното изпълнение на българката беше оценено с 35.350 т.

Стилияна Николова остана на четвърто място след отличното си изпълнение на топка. Тя получи оценка от 33.300, която след подадена контестация беше коригирана на 33.700.

Калейн спечели бронзов медал на финала на обръч. Тя изигра много артистично композицията си и получи оценка от 33.900 т. Европейска шампионка на обръч стана италианката София Рафаели с 36.000 т.

А на изпълнението с бухалки Калейн имаше изпускане на уреда и остана извън битката за медал.

Автор на статията:
Слав Велев
медал Израел европейско злато Боряна Калейн гимнастика Тел Авив обръч топка съчетание мачка