Обновен: 20:36 | 25 март 2024

Левски разгроми Спартак Варна с 5:0

Това е втора загуба на "Соколите" в престижната efbet Лига

Снимка: startphoto.bg

Отборите на Левски и Спартак (Варна) завършиха при резултат 5:0 в среща от 2-ия кръг на efbet Лига. Филип Кръстев бе точен на два пъти, веднъж от дузпа в 40-ата минута и с гол в 87-тата. Автор на два гола стана и Билал Бари, който в 69-та минута след пас от центриране насочи топката с глава право във вратата на Спартак. Идентичен удар последва и в 83-тата минута от негова страна. Оформящият резултата гол дойде в продължението на мача, когато в 93-тата минута Марин Петков наниза петото попадение за Левски.

Още в 4-ата минута Левски имаше възможност за гол чрез Бари, който с глава можеше да се разпише след центриране от фаул. Последваха още два удара в рамките на няколко минути – Георги Миланов и Уелтон стреляха, но неточно към целта. На два пъти стражът на „соколите” Дичевски изби няколко топки от футболисти в синьо и успя да опази вратата си „суха” до 40-та минута. Тогава Бари бе фаулиран в наказателното поле от излезлия напред Дичевски. Попадението дойде в края на първата част след изпълнение на дузпа, в стил „паненка” от Филип Кръстев.

През втората част отново Левски бе по-активният от двата тима в мача. В 54- та минута Килиан ван дер Каап бе оставен непокрит след центриране от фаул. Скочи високо над защитата на „соколите” в наказателното поле и с глава насочи красиво към вратата, но там бе Дичевски, който отново отлично улови.
В 63-та минута Роналдо остана сам срещу опразнената врата на „соколите”, стреля, топката достигна до Билал Бари, но и той се размина с гол. Само след три минути отново Бари бе пред вратата на „соколите”, където след центриране топката попадна върху главата на нападателя и без проблем бе реализиран вторият гол в мача.

Единственият изстрел за „соколите” бе чрез капитана Янчо Андреев, който срещна гредата.

На два пъти отново Дичевски бе на позицията си и изби чисти положения на футболисти в синьо, но в 83-та минута Билал Бари се разписа за втори път в мача с глава след идентично положение от предходния гол. Не закакъсня и четвъртият гол, негов автор стана Филип Кръстев, който се разписа в 87-та минута. Влезлият в 85-та минута Марин Петров нансе последния удар във вратата на „соколите” за крайното 5:0.

Стартови състави:

ПФК Левски: 13. Николай Михайлов (капитан), 5. Келиан ван дер Каап, 7. Георги Миланов (4. Нейтърн Олдър), 8. Андриан Краев (14. Илиян Стефанов), 17. Уелтън (27. Асен Митков), 18. Роналдо Соарес Дос Сантос (88. Марин Петров), 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев (2. Жереми Петри), 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба
Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петри, 4. Нейтън Олдър, 14. Илиян Стефанов, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков
Старши треньор: Станимир Стоилов

ФК Спартак: 21. Иван Дичевски, 19. Никола Борисов, 22. Сами Ел Анаби, 51. Илкер Будинов (12. Генади Луго), 2. Велислав Боев, 30. Божидар Васев (7. Георги Бабалиев), 17. Цветан Илиев, 13. Руслан Черненко, 11. Виктор Митев ((71. Георги Чукалов), 10. Янчо Андреев (капитан) (20. Николай Иванов), 24. Лиандро Мартис (45. Даниел Начев)
Резерви: 1. Християн Христов, 12. Генади Луго, 23. Проспер Менди, 3. Ибрям Ибрям, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев, 9. Мехмед Сабри, 20. Николай Иванов, 71. Георги Чукалов
Старши треньор: Васил Петров

Главен съдия: Валентин Железов