Варна 12°
13:00 | 29 август 2022
Обновен: 16:13 | 19 април 2024

Български тим завоюва престижното второ място на шампионската лига по "socca 6" в Марибор (СНИМКИ)

Голмайстор на турнира е Божидар Петелов от втория роден представител в турнира "Red fire"

"DXC Technology" завоюва престижното второ място на шампионската лига по "socca 6" в словенската столица Марибор. Отборът на "DXC Technology"са шампиони на "Аматьорска мини футболна лига във формат "socca 6".  Във финалната среща момчетата ни загубиха злощастно от словенският отбор "NK Ecosen Kapela" след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 2:2, а при рулетката на дузпите късмета се усмихна на домакините и те надделяха с 3:2.

Срещата започна равностойно и нямаше много голови положения. Първи показаха "зъби" словенците. Те успяха да организират две поредни опасни атаки, като дори един път уцелиха и гредата. "DXC Technology" бързо се окопитиха и на своя също организираха няколко опасни атаки. В една от тях гредата спаси словенския тим и резултатът отиваше към 0:0 на полувремето. След една индивидуална атака по десния фланг словенците успяха да ни изненадат и при последвалото остро центриране излязоха напред в резултата. До края на полувремето нямаше чисти голови положения и за двата отбора. След направените корекции на почивката нашите момчета заиграха по-агресивно и попритиснаха противника в неговата половина. В самото начало на полувремето бившият футболист на Левски София Антон Огнянов успя да изравни резултата с далечен удар. Зачестиха грешките и единоборствата и при двата отбора. Вратарите и на двата тима записаха редица добри спасявания и запазиха статуквото непроменено почти до края. В последните минути на мача Радослав Ханев с премерен уред от ляво успя да даде преднина на българския тим. В оставащите няколко минути словенците натиснаха в опит да изравнят и в едно от положенията пред нашата врата успяха да се ориентират по-добре и при една рикоширала топка я добутаха в нашата врата. В последните три минути въодушевените словенци се опитаха да решат мача, но поредица от добри спасявания на Мартин Асенов запази нашата врата от ново попадение. При изпълнението на дузпите двамата вратари показаха силна психика и добри умения под рамката на вратата. Накрая щастието се усмихна на словенците и под аплодисментите на публиката те надделяха с 3:2. За нашите пропуски направиха Денис Иванов, Давор Петров, Неделиан Костадинов и Данчо Въчев, а точни бяха Антон Огнянов и Радослав Ханев .

По пътя за финала "DXC Technology" бяха безапелационни. В група 3 те  записаха три победи от три мача. Те надделяха над литовците "FC Hegelmann" с 3:1, поляците от "Capela weselna" с 2:1 и казахстанците от "Qaisar Plaza" с 2:0. На осминафиналите сребърните медалисти надделяха над другият български представител на България "Red fire" с 7:2. В четвъртфиналната среща преодоляха поляците от "Dzbany Lodz" с 3:1, а на полуфинала победиха шампиона на Казахстан "1ХBET" с 3:2. Трети завършиха казахите, които победиха унгарския шампион "Ascona haus KFT" с 4:3.

За България в срещите взеха участие Александър Живков, Ангел Пашкулев, Антон Огнянов, Дилян Петров, Данчо Въчев, Николай Николов, Неделиан Костадинов, Давор Петров, Стефан Соколов, Стефан Кирков, Радослав Ханев Милен Шуманов, Денис Иванов и вратарите Мартин Асенов и Ненад Милчев. Треньор на отбора бе Илиан Александров.

Голмайстор на турнира е Божидар Петелов от втория български представител в турнира "Red fire" с 9 попадения.