Обновен: 21:38 | 15 май 2024

Черно море взе само точка, след нелеп автогол срещу Арда

"Моряците" завършиха 1:1 със "Сините вълци" на Тича

Снимка: ПФК "Черно море"

"Черно море" завърши 1:1 при домакинството си на "Арда" (Кърджали) в мач от 14-ия кръг на efbet Група, игран на стадион „Тича“ във Варна. Закария Беншаа откри резултата в 28-ата минута, а в 61-вата Виктор Попов си отбеляза автогол.

Срещата започна с натиск на „моряците“, които владееха повече топката и създадоха няколко добри атаки, който обаче не успяха да завършат по най-добрия начин.

В 18-ата минута Мади Кета проби по левия фланг и центрира в наказателното поле към Закария Беншаа, който изпревари Умар Сако и отправи удар с глава, но стреля покрай вратата. Преди това Велислав Василев опита удар от дистанция, но твърде слабо, за да затрудни вратаря на гостите. В 23-ата минута Беншаа получи топката на добра позиция, напредна и стреля, но силният му удар срещна напречната греда.

Пет минути по-късно Черно море успя да открие резултата. Кета получи топката в центъра на терена, обърна към Виктор Попов вдясно, а той потърси остър пас към Васил Панайотов. Халфът пропусна за Беншаа, който оставен непокрит овладя и с майсторки удар вкара за 1:0.

В 30-ата минута Мимито сгреши в средата на терена и топката се озова в краката на Светослав Ковачев, който напредна и стреля, но стреля покрай вратата. Веднага след това Черно море създаде добра атака, като Васил Панайотов проби през центъра и от дъгата на наказателното поле стреля, но ударът му бе блокиран.

В 37-ата минута Беншаа пропусна страхотен шанс за втори гол, останал сам срещу вратаря отляво. Нападателят обаче реши да лъже вратаря, вместо да потърси подаване към непокрития Васил Панайотов и беше блокиран от Господинов.

В 41-вата минута Кета финтира Алекс Петков отляво, навлезе в наказателното поле и стреля, но вратарят на гостите спаси.

В 61-вата минута влезлият на смяна Али намери резервата Жозе Жуниор в наказателното поле. Бразилецът отправи слаб удар, който рикошира във Виктор Попов и се озова във вратата на домакините за 1:1. В 68-ата минута Велислав Василев навлезе навътре и отправи удар, но над вратата.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Мимито Биаи, Васил Панайотов, Алекс Фернандес (55-Николай Златев), Велислав Василев(72-Матиас Курьор), Мади Кета, Закария Беншаа (85-Мазир Сула).