08:45 | 12 ноември 2022
Обновен: 20:41 | 16 април 2024

Спартак (Варна) инкасира поредна загуба

"Соколите" паднаха с 1:3 като гост на Пирин (Благоевград)

Спартак (Варна) инкасира поредна загуба в родното елитно футболно първенство. "Соколите" загубиха от "Пирин" (Благоевград) с 1:3 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Двубоят започна равностойно. На два пъти точен за “орлетата” бе Радослав Цонев (13, 34) и Мартин Смоленски (55), а за “соколите” с попадение се отчете Родни Антуи (38).

Пирин започна мача с лек превес във владеенето на топката. Принудителна смяна бе направена за домакините в 3-ата минута, когато Андрей Йорданов се сблъска с футболист в синьо. Йорданов не успя да преодолее болката и поиска принудителна смяна.

В 13-ата минута Пирин получи правото да изпълни пряк свободен удар, след като Преслав Йорданов бе спънат от Емануел Моура. От сравнително удобна позиция, пред малкото наказателно поле, зад топката застана Радослав Цонев, който отправи точен удар към вратата на Иван Дичевски и бе точен за 1:0.

В 24-ата минута “соколите” имаха чиста възможност да изравнят резултата. Мехмед Сабри центрира отдясно към наказателното поле, а след това топката бе отклонена към Здравко Димитров, който очи в очи с вратаря на Пирин бе париран.

10 минути по-късно Пирин взе преднина отново чрез Радослав Цонев. Вячеслав Велев центрира отдясно, а Дичевски скочи, за да избие. Топката попадна на добра стрелкова позиция в краката на Радослав Цонев, който стреля фронтално срещу вратата и реализира за 2:0.

Спартак не се отказа и върна един гол във вратата на Пирин в 38-ата минута чрез Родни Антуи. Той получи топката от дълъг пас, успя да надбяга защитата на домакините и да се откъсне по десния фланг. Той навлезе в малкото наказателно поле и с прецизен удар от почти нулев ъгъл промени резултата на 2:1.

Равностойната игра на терена продължи и през втората част на двубоя. В 55-тата минута след центриране на Вячеслав Велев, топката бе избита от вратаря на “соколите” Дичевски. Коженото кълбо се озова в краката на Мартин Смоленски, който отбеляза трети гол в актива на домакините. “Орлетата” имаха още една сериозна атака в 60-тата минута, когато Николай Бодуров получи топката от корнер, стреля с глава, но нацели напречната греда на Спартак. В 79-та минута Радослав Цонев излезе на удобна позиция за стрелба към вратата на Дичевски, но ударът му не затрудни стража на Спартак. Две минути по-късно, в 81-та, Виктор Митев застана зад топката при изпълнението на пряк свободен удар. Митев насочи технично топката над стената, но стражът на Пирин Ковальов изби топката с пръсти.

До края на двубоя продължи равностойната игра на стадион “Христо Ботев”, но до голове не се стигна.

Преди зимната пауза в първенството на страната Спартак Варна остава на последното 16-то място с 8т.