Обновен: 08:51 | 4 май 2024

Черно море с трета победа поред, надигра Локо (Пд) на "Тича"

"Моряците" минаха Левски в класирането и са четвърти

Снимка: ПФК "Черно море"

Черно море записа трета победа поред в Първа лига. В последния мач от 26-ия кръг варненци победиха 2:1 Локо (Пд).

Васил Панайотов откри за тима на Илиан Илиев. Бившият национал бе точен 31-а минута. 5 по-късно Джовани изравни.

В края на първото полувреме гостите от Пловдив получиха дузпа. За топката застана Димитър Илиев. Футболист №1 на България за 2019 и 2020 г. стреля слабо и вратарят на варненци Иван Дюлгеров спаси.

Двубоят бе изпълнен с тежки единоборства.

В 65-а мин. VAR отмени гол на "Черно море". Алекс Фернандес прати топката в мрежата на "Локо", но след преразглеждане на ситуацията се оказа, че е имало нарушение срещу Ерик Сорга в хода на атаката.

Живко Атанасов донесе победата за "Черно море" в 72-а мин.

С успеха "моряците" събраха 45 точки, колкото и "Левски". Варненци обаче имат предимство заради преките двубои и вече заемат 4-ото място.

"Локо" е 6-и в класирането. Пловдивчани имат 43 пункта.