Обновен: 14:50 | 28 април 2024

Черно море "потопи" Берое на "Тича"

"Моряците" с нов рекорд и начело на efbet Лига

Снимка: ПФК "Черно море"

Футболният Черно море оглави временното класиране на футболната ни efbet Лига, след като продължи перфектния си старт на сезона.

„Моряците“ победиха с 2:0 гостуващия Берое в мач от IX кръг на първенството и събраха 23 точки като вече имат с 1 повече от Локомотив (Пловдив), който заедно с тях е единствен без поражение от началото на кампанията.

Нападателят Атанас Илиев блесна с гол от дузпа и страхотна асистенция за Мазир Сула, но после получи контузия и бе заменен принудително през второто полувреме.

Берое, от своя страна, инкасира 3-а поредна загуба, така че остава с 13 точки от 9 двубоя на 4-а позиция.

Домакините започнаха по-добре срещата на „Тича“ и направиха 2 добри атаки още преди да изтекат първите 5 игрови минути.

В 12-ата пък дойде и дебютната реална голова възможност за Черно море.

Ударът на Мазир Сула от границата на наказателното поле обаче не попадна в целта, а не след дълго нов шут на французина бе блокиран от Густаво Каскардо.

След това Алекс Фернандес стреля на сантиметри от гредата, докато малко по-късно Едгар Пачеко засече с глава, но от отлична позиция прати топката точно във вратаря на Берое.

Така се стигна до 43-ата минута, когато Атанас Илиев откри резултата за Черно море с точно изпълнена дузпа, разписвайки се за пети път през сезона.

Впоследствие се стигна до напрежение между футболисти от двата отбора, което бе потушено от главния съдия с по 1 жълт картон.

Гостите имаха шанс да отговорят скоро след това, ала Ласо не намери очертанията на вратата след корнер и удар с глава.

Така почивката дойде при минимален аванс на домакините – 1:0.

Само 23 секунди след паузата обаче те го удвоиха след прецизен изстрел на Мазир Сула.

Той направи резултата 2:0 със своя първи гол от половин година насам, след като бе намерен много технично с пета от Атанас Илиев около точката на дузпата и от там не остави шансове на вратаря.

В 62-ата минута Наско Илиев получи травма и беше заменен принудително от Исмаил Иса, който в добавеното време на срещата пропусна сам срещу вратаря да оформи класиката.

Междувременно нервите взеха връх, бяха показани 7 жълти картона, а Берое опита да отговори, ала защитата на Черно море бе добре подредена и не допусна сериозни опасности пред вратата.

В заключителната част на мача капитанът на домакините Даниел Димов се появи като резерва след отсъствие заради травма, докато публиката във Варна се забавляваше с песни и скандирания.

Няма и как да бъде иначе, защото техните любимци отново подобриха клубния рекорд за най-добър старт на сезон в историята си, записвайки 7 победи и 2 ремита от първите 9 кръга.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Атанас Илиев (43, д.)
2:0 Мазир Сула (46)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов (к), 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пачеко, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев;

Треньор: Илиан Илиев;

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели , 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 4. Франческо Селест, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа (к), 11. Джани Тума, 14. Викторио Вълков, 17. Едуин Ласо , 24. Стефан Гаврилов, 99. Майк Ягуачи;

Треньор: Густаво Араголаса;

СЪДИЯ: Станимир Тренчев;